Кількість загиблих на Донбасі перевищила 6400 людей – ООН

Дата: 02 Червня 2015
A+ A- Підписатися

Моніторингова група ООН продовжує отримувати свідчення про катування затриманих представниками обох сторін конфлікту на сході України.

Як повідомляє “Deutsche Welle“, про це йдеться у десятій доповіді Управління ООН із прав людини, яка представлена в понеділок, 1 червня, та охоплює період із 16 лютого по 15 травня 2015 року.

Продовжують надходити повідомлення про серйозні порушення прав людини, залякування та утиски місцевого населення, які вчиняють збройні групи. Моніторингова місія отримала нові заяви про вбивства, катування та жорстоке поводження, як і випадки незаконного позбавлення волі, примусової праці, мародерства, вимагання викупу та грошей на території, підконтрольній збройним групам“, – йдеться в доповіді.

Верховний комісар ООН з прав людини Зейд Раад аль-Хусейн заявив про підозри у порушенні прав людини обома сторонами конфлікту.

Ми задокументували тривожні повідомлення про позасудові страти збройними групами та досліджуємо схожі заяви щодо Збройних сил України. Ми маємо також жахливі звіти про катування та жорстоке поводження із затриманими як зі сторони збройних груп, так і правоохоронних органів України“, – зазначив комісар.

Також фахівці ООН заявляють про підвищення ризику торгівлі людьми через важку економічну ситуацію.

У період з середини квітня 2014 року по 30 травня 2015 року були задокументовані вбивства щонайменше 6 417 осіб, включаючи 626 жінок та дівчат, та поранення 15 962 осіб у зоні конфлікту на Сході України. В ООН зазначають, що реальні цифри можуть бути істотно вищими.

Автори доповіді говорять про помітне зменшення невибіркових обстрілів після підписання мінських угод 12 лютого. Однак досі часто відбуваються обстріли позицій ворога, збройні сутички, мирні мешканці гинуть внаслідок підриву на мінах.

Околиці донецького аеропорту та спірного села Широкиного (Донецька область) залишаються основними гарячими точками з активним застосуванням важкого озброєння. Продовжують надходити повідомлення про поставки новітнього сучасного озброєння та бойовиків з Російської Федерації“, ‑ зазначено в доповіді. 

Нагадаємо, активісти Луганського обласного відділення Комітету виборців України закликають правозахисні організації спільно проводити розслідування обстрілів військовими мирних мешканців. Вони пропонують створити групу з залученням експертів-балістиків та експертів зі зброї, які б могли зібрати та задокументувати докази щодо застосованої зброї та достовірно встановити напрямок обстрілу.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: