Кількість загиблих унаслідок ракетного удару по ТЦ у Кременчуці зросла до 18 – голова ОВА
“На жаль, станом на зараз уже відомо про 18 загиблих унаслідок російського удару. Ще 36 людей вважаються зниклими безвісти. Продовжуємо пошуки. Постраждалим надається вся необхідна допомога”, – йдеться в повідомленні.
За даними Офісу генерального прокурора правоохоронці вже розпочали досудове розслідування за фактом порушення законів та звичаїв війни, поєднаним з умисним вбивством (ч. 2 ст. 438 КК України).
“За медичною допомогою звернулися 59 осіб, майже половина в тяжкому стані, одна людина від отриманих травм померла в лікарні. Наразі вже надійшло понад 40 заяв від громадян про безвісне зникнення їхніх рідних“, – повідомили в прокуратурі.
Як відомо, російсько-окупаційні війська 27 червня завдали ракетного удару по місту Кременчук Полтавської області. Влучили в торговельний центр.
Російські військові використали ракети Х-22, які були випущені з дальніх бомбардувальників Ту-22 М3, повідомило командування Повітряних сил ЗСУ. Літаки окупантів злетіли з аеродрому “Шайковка”, а пуски здійснювалися з Курської області.
Нагадаємо, коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить і Центр прав людини ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю;
- примус цивільних чи військовополонених служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортація до Росії чи на окуповані нею території;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- взяття заручників;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи;
- розграбування суспільної та особистої власності тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте про них нам на адресу: tp@humanrights.org.ua.
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, заповніть онлайн-форму.