Кількість росіян, які звернулись на гарячу лінію, щоб здатися у полон, сягнула понад три тисячі
Понад три тисячі російських військових звернулися на гарячі лінії проєкту “Хочу жить”, аби отримати консультації про те, як безпечно здатись в український полон.
Про це розповів спікер проєкту Віталій Матвієнко.
Єдиний центр та цілодобову гарячу лінію для тих росіян, які не хочуть відправлятись на війну з Україною, відкрили наприкінці вересня.
За трохи більше ніж тиждень роботи проєкту за допомогою звернулись понад дві тисячі російських солдатів та їхні родини, а вже 5 жовтня стало відомо про першого полоненого. 26-річний хлопець з міста Орськ, ще перебуваючи вдома, зателефонував та отримав необхідні поради.
За словами Матвієнка, проєкт повністю себе виправдав, а інформація про можливість здатись у полон Україні швидко розповсюджується серед росіян.
“Цифру тих, хто добровільно здався у полон, в цілях безпеки наразі не називаємо”, – додав Матвієнко.
Україна гарантує російським військовим, які здадуться в полон, утримання згідно з нормами Женевських конвенцій: триразове харчування, медична допомога та можливість зв’язуватися з родичами.
Українська влада обіцяє, що не включатиме до списків на обмін тих російських військовополонених, які відмовляються повертатись на батьківщину. Річ у тім, що напередодні початку мобілізації у Росії за здавання у полон запровадили кримінальну відповідальність.
Нагадаємо, що на утримання одного російського військовополоненого Україна витрачає три тисячі гривень щомісячно, а живуть вони в одному таборі та понад пів сотні дільниць, що розташовані майже в кожному регіоні країни.
Фотографія обкладинки: АР