Київських школярів більше не годуватимуть безкоштовно

Дата: 19 Січня 2015
A+ A- Підписатися

Батьки школярів повідомляють, що у київських школах з 19 січня скасували безкоштовне харчування для учнів.

Ходять чутки, що в навчальних закладах взагалі можуть закрити харчоблоки.

“Подзвонила вчителька зі школи дитини і повідомила, що харчування для дітей більше не буде в школі ніякого. Ні за гроші, ні без них. Хіба це ок?”, – обурюється мати школяра Інна на своїй сторінці у facebook.

Ольга з Вишгорода відзначила, що її першокласника не забезпечують безкоштовним харчуванням ще з 12 січня. Батькам пропонують давати їжу дітям, яку вони їдять за партами у класі.

Заступник голови КМДА Ганна Старостенко повідомила у коментарі “Українська правда. Київ“, що з 19 січня столичні школярі 1-4 класів не будуть забезпечені безкоштовним харчуванням у школі. Безкоштовні обіди збережуть лише для учнів пільгових категорій: дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей із малозабезпечених сімей, а також дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються у спеціальних і інклюзивних класах загальноосвітніх навчальних закладів.

У нас було безкоштовне харчування для усіх без винятку учнів 1-4 класів. Раніше це фінансувалося статтею з державного бюджету, яку нам як субвенцію направляли у місцевий бюджет, а тепер нам цих коштів не дали. І тепер місцеві органи влади можуть приймати рішення, чи продовжувати це харчування, чи ні, відповідно до того, чи є у них кошти чи ні. На жаль, сьогодні у нас таких коштів немає“, – пояснила Старостенко.

Вона відзначила, що шкільні кухні продовжать працювати і усі школярі зможуть купити собі гарячий обід, вартість якого буде приблизно 10 гривень.

При цьому директор Департаменту фінансів Володимир Репік наголошує, що як такої економії бюджетних коштів не відбудеться: “У нас буде зменшення контингенту, але здорожчання вартості харчування. Тобто школярі пільгових категорій матимуть обід не з розрахунку 7 гривень на особу, а більше“.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: