Київраду закликали розробити програму для “сонячних дітей”

Дата: 19 Березня 2015
A+ A- Підписатися

Батьки “сонячних” киян закликали депутатів профільних комісій Київради розробити програму для дітей із синдромом Дауна. Ця програма має передбачати створення інклюзивних груп в дитячих садках, спортивних секцій та програм фізичної реабілітації для дітей з генетичними аномаліями, кажуть батьки.

Про це повідомляє з Київради кореспондент Центру інформації про права людини.

Для повноцінного розвитку та інтеграції в суспільство по мірі можливості кожній дитині необхідні ранній розвиток і дошкільна освіта. Зараз із цим – проблема, оскільки інклюзивна освіта робить тільки перші кроки і фактично на практиці досить не розвинена. Інклюзивні групи відкриті лише у 8 із 10 районах Києва. Часто приватні спортивні заклади більше йдуть на зустріч сім’ям і надають безкоштовні послуги з плавання та сноубордингу. Такі послуги фактично доступні в більшості випадків для сімей, у кого є діти із синдромом Дауна. Нам хотілось би внести зміни на муніципальному рівні, аби кожна родина мала надійний доступ до розвитку своєї дитини… Досвід наших фахівців показує, що для успішного розвитку дитини важлива і своєчасна медична допомога, а також реалізація програм з раннього втручання інклюзивної освіти“, – говорит президент ВБО “Даун Синдром” Сергій Кур’янов.

Інклюзивна освіта передбачає перебування “сонячних дітей” у дитячих садках та школах зі звичайними дітьми. Така освіта і фізичні вправи розвивають “сонячних дітей” швидшими темпами.

«Минулого року ми почали ходити в інклюзивну групу в садочку в Шевченківському районі. А ми живемо в Голосіївському,  і тому діставатись нам доводилось півтори години машиною, — розповідає Світлана, мама трирічного Олексія з синдромом Дауна. —  Це вкрай незручно, але результат навчання в товаристві зі звичайними дітьми того вартий.  В такому навчанні я бачу результат: дитина починає говорити, мій син розвивається».

На засіданні Київради мер Віталій Кличко запропонував депутатам проявити ініціативу і напрацювати рішення, аби полегшити життя родинам та створити можливості розвитку “сонячних дітей”.  

Голова комісії Київської міської ради з питань сім’ї, молоді та спорту Віталій Даниленко розповів, що у Києві є спортивна група для дітей із синдромом Дауна, яких навчають дзюдо.

Хочу всіх батьків із такими дітьми запросити на Шулявську, 46, де вже другий навчальний рік в спортивному залі працює спеціальна група. Ми тренуємо дітей із синдромом Дауна та аутизмом, займаючись з ними дзюдо. Це адаптація до звичайного життя через спорт. Результати, яких ми досягли – неймовірні.  Це величезна перемога. Той, хто розбирається у цьому, розуміє, про що я кажу. Батьки можуть дві години гуляти на вулиці, а дитина може займатись в залі як сама, так і з дітьми”, – підсумував Віталій Даниленко.

Юрій Крикунов, голова комісії Київської міської ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики, запевнив, що сприятиме розробці спецпрограми та виділенню з бюджету коштів на 2016 рік для створення інклюзивних груп у дитсадках та фізкультурно-реабілітаційних груп.

Я постійно говорю, що рівень цивілізованності суспільства визначається його ставленням до своїх соціально незахищених верств – літніх людей та людей з особливими потребами. Як голова профільної комісії беру зобов’язання від імені комісії сприяти розробленню спеціальної програми та виділенню коштів із бюджету для розробки цієї програми”, – запевнив  Юрій Крикунов.

21 березня відзначається Всесвітній день людей із синдромом Дауна. 21-й день третього місяця був обраний, щоб показати, що синдром Дауна пов’язаний із наявністю у клітинах дитини третьої хромосоми у 21-й парі.

В 2014 році у Києві народилось 42 дитини із синдромом Дауна. А по всій Україні, за офіційною статистикою, їх щороку народжується понад 420.

Ймовірність народження такої дитини не залежить від здоров’я або способу життя батьків.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: