“Хочемо – ходимо”: активісти проведуть акцію на захист мирних зібрань

Дата: 21 Червня 2018
A+ A- Підписатися

Активісти проведуть у Києві акцію на захист права на мирні зібрання.

Про це вони заявили на прес-конференції в Українському кризовому центрі.

Акцію запланували на ранок 24 червня.

“Це акція незгоди – ми не хочемо, щоб так відбувалось, ми хочемо, щоб у нас було спокійне безпечне громадянське середовище. Базуючись на всіх реальних випадках і кейсах, які ми назбирали, ми бачимо систематичність нападів і розуміємо, що потрібно заявляти про це і звертатись до відповідних органів, організацій та впливових осіб, щоб вони сильніше реагували на подібні випадки, які вже носять характер потужних рухів”, – повідомила Марія Полтораченко, співзасновниця громадянської ініціативи “Обійдемось без дружинників”.

Від 2017 року активісти зареєстрували близько 40 нападів праворадикальних груп на мирні зібрання. Насамперед напади здійснюють на антифашистські, антивоєнні, ЛГБТ та феміністичні зібрання, акції соціального протесту, національних меншин.

З початку 2018 року в Україні сталося щонайменше 20 нападів з боку праворадикальних угруповань на правозахисні заходи, культурні події та мирні зібрання. Зокрема, напади на Марш за права жінок 8 березня; перешкоджання акції пам’яті адвоката Станіслава Маркелова і журналістки Анастасії Бабурової 19 січня в Києві; напад на активістів “Гей-альянсу Україна” 21 січня в Кривому Розі; зрив лекції про жінок у кіновиробництві 11 лютого в Маріуполі; зрив лекції про ЛГБТ-рух в Україні та світі 14 лютого в Харкові; зрив круглого столу з протидії злочинам на ґрунті ненависті 19 березня у Вінниці; спроба зриву дискусії про проблему поширення ультраправих рухів 26 березня під час кінофестивалю Docudays у Києві; зрив тренінгу громадської організації TERGO для психологів, присвячений особливостям роботи з представниками ЛГБТ-спільноти, 31 березня в Полтаві. Лише в одному випадку (під час фестивалю Docudays у Києві) завдяки втручанню Національної поліції вдалося провести заплановану дискусію, однак на двох гостей заходу напали представники ультраправих угруповань після його закінчення.

“Справи відкриваються, але жодна з цих справ не розслідується, не кажучи вже про те, щоб якась справа була доведена до суду. Це вказує на відверту співпрацю наших правоохоронних органів з ультраправими. Мені здається, що ми маємо справу з афіліюванням правих ініціатив у певні поліцейські структури і, можливо, в СБУ або владні структури, – ми знаємо про випадки коли праворадикалів після того, як вони здійснили напади, поліція відпускала під тиском певних депутатів“, – розказала редакторка видання “Простори” Євгенія Бєлорусець.

Нагадаємо, що раніше експерт з правих рухів В’ячеслав Ліхачов заявив, що ультраправий екстремізм загрожує демократичному розвитку України. За його словами, жертвами ультраправих в Україні можуть стати не тільки ліві активісти. 

 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: