Казахські силовики за три дні затримали майже тисячу людей

Дата: 13 Червня 2019
A+ A- Підписатися

За три дні антиурядових протестів, які відбуваються в Казахстані після виборів президента, силовики затримали майже тисячу осіб. 

Про це повідомляє Reuters.

За даними Генеральної прокуратури Казахстану, суди за цей час ухвалили 957 вироків щодо протестувальників. 

“Заарештовано 670 осіб, до штрафу притягнуто 115, попереджено 172”, – цитують слова представника відомства журналісти. 

Протести в Казахстані, які журналісти називають рідкістю в країні, почалися після виборів президента, на яких переміг 66-річний Касим-Жомарт Токаєв. Згідно з офіційними даними, він набрав 77% голосів, проте з цими результатами не погоджується опозиція. Вона стверджує, що Токаєв був безальтернативним кандидатом, а під час голосування спостерігачі фіксували численні порушення. 

Незабаром після інавгурації новообраний президент зустрівся з генеральним прокурором країни Гізатом Нурдаулетовим та сказав “звільнити невинних громадян”.

Відомо, що в сам день виборів силовики затримали на вулицях різних міст Казахстану пів тисячі активістів. Разом з ними поліція заарештовувала й журналістів, які висвітлювали події. Люди розповідали, що поліцейські грубо з ними поводилися та силоміць заштовхували в автозаки.

Влада Казахстану почала посилювати тиск на активістів та громадянське суспільство ще напередодні виборів. Так, за декілька місяців до дня волевиявлення суд дав п’ять діб арешту активісту Роману Захарову, який розгорнув плакат з цитатою з Конституції Казахстану. Ще одним показовим випадком стало затримання силовиками жителя міста Уральська, який вийшов на центральну площу міста з порожнім плакатом. Згодом казахські силовики почали затримувати людей навіть за уявні плакати. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: