Катували, ґвалтували та довели до спроби самогубства: двох росіян підозрюють у жорстокому поводженні з цивільною
Двом російським військовим, Микиті Палазніку й Олександру Дугіну, заочно оголосили про підозру в жорстокому поводженні з цивільним населенням та порушенні законів і звичаїв війни під час окупації Харківщини через катування матері українського правоохоронця.
Тексти підозр окупантам оприлюднив Офіс генпрокурора.
Із квітня до початку вересня 2022 року командир розвідувальної групи Микита Палазнік та помічник гранатометника, виходець з Донбасу Олександр Дугін у складі окупаційної армії РФ контролювали місто Ізюм.
Разом з іншими бойовиками 1 липня 2022 року вони вдерлися до приватного помешкання, де проживали батьки українського правоохоронця. Після обшуку Палазнік наказав мешканцям їхати з ними. Коли жінка відмовилася, він почав душити та бити потерпілу, змушуючи виконати наказ. Їй одягли на голову шапку і повезли до катівні, яку окупанти облаштували на території залізничної лікарні в Ізюмі. Там жінка зазнавала нелюдських катувань та принижень упродовж 10 днів.
Через декілька годин після незаконного затримання жінку привели на допит в адміністративну будівлю лікарні, де вже перебував Дугін разом із шістьма невстановленими військовослужбовцями ЗС РФ. Дугін силоміць неодноразово роздягав жінку, торкався руками статевих органів, систематично бив, ґвалтував, катував струмом, заковував у кайданки та підвішував.
Окупанти намагалися дізнатися в жінки, де зараз перебуває її син-правоохоронець і його колеги. Через тиск жінка вчинила спробу самогубства.
Потерпілій вдалося вижити, її випустили на волю 10 липня 2022 року. Після цього Дугін погрожував їй смертю, якщо вона розповість про те, що відбулося.
Згідно з висновком комплексної психолого-психіатричної експертизи, в потерпілої виявили ознаки посттравматичного стресового розладу з астено-невротичним, стійким тривожним синдромом, що потребуватиме тривалої реабілітації.
У РФ в березні 2023 року Палазнік став “Героєм Росії”.
Нагадаємо, що ZMINA оприлюднила звіт про катування та утримання жінок у Херсоні під час окупації. У звіті проаналізовано всі етапи утримання жінок представниками Російської Федерації в ізоляторі тимчасового тримання № 1. Зокрема, обставини та підстави затримання, катування та інші жорстокі, нелюдські або такі, що принижують гідність, види поводження і покарання, які вчиняли щодо утримуваних жінок, наслідки цих порушень.