Католицька церква в Німеччині благословлятиме одностатеві пари

Дата: 11 Березня 2023
A+ A- Підписатися

Німецька католицька церква отримала право благословляти одностатеві пари з 2026 року. Відповідне рішення 10 березня ухвалило Синодальне зібрання з реформування католицької церкви у Франкфурті.

Про це повідомляє DW.

Фото: Andreas Rentz/Getty Images

Із 202 членів Синодального зібрання 176 проголосували за, 14 – проти, решта 12 – утрималися. Ухвала передбачає, що благословення стане можливим і для повторного цивільного шлюбу, і для розлучених.

Ухвалення цього рішення – це частина програми, яку синод виконує з 2019 року, пише DW. Католицька церква в Німеччині також розглядає можливість припинити целібат для священників і дати жінкам право ставати дияконами.

Німецькій єпископській конференції та Центральному комітету німецьких католиків рекомендовано “своєчасно розробити і запровадити відповідні літургійні святкування”. Для цього встановили перехідний період у три роки.

Церква в Німеччині розпочала реформаторський рух на тлі рекордної кількості німців, які полишають релігію, і скандалів із сексуальним насильством. У 2021 році кількість прихожан-католиків у Німеччині вперше впала нижче 50%.

“Синодальний шлях” не має підтримки у Ватикані. Минулого року там заявили, що німецькі реформатори не мають повноважень давати єпископам вказівок із моральних чи доктринальних питань.

Нагадаємо, у лютому поточного року, Генеральний Синод – орган ухвалення рішень Англіканської церкви – дозволив одностатевим парам приходити до храму після укладання цивільного шлюбу чи партнерства, щоб “отримати Боже благословення”. Для цього єпископи затвердять офіційний текст “Молитов любові та віри”. В той самий час церковні вінчання для одностатевих пар і далі будуть під забороною.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter