Катерина Гандзюк вважає, що між нападами на активістів існує зв’язок

Дата: 26 Вересня 2018
A+ A- Підписатися

Між усіма нападами на громадських активістів, які сталися останнім часом, існує зв’язок. Існує контекст, що виходить за межі регіонального.

Про це в інтерв’ю “Громадському” заявила активістка та керівниця справами Херсонського міськвиконкому Катерина Гандзюк, яку 31 липня облили сірчаною кислотою.

“Ми злочинно осліпли щодо того, що між усіма цими нападами існує зв’язок. Ми надто хочемо піти в регіональний контекст. Нам дуже зручно сховатися за тим, що це робить якийсь місцевий Карабас Барабас, знущається над місцевим активістом. Ми не хочемо побачити більший контекст, а він є. Це не просто так”, – сказала Гандзюк

На її думку, наразі керівництво країни не бачить саме цей “більший контекст”.

“Дуже важливо про це голосно сказати саме на Банковій. Вони теж мають прозріти”, – заявила Гандзюк щодо акції “Мовчання вбиває”, яка відбудеться 27 вересня під адміністрацією президента.

На думку потерпілої, напад на неї мав на меті “вимкнути її на декілька місяців”. Притому вона певна, що це був саме замах на вбивство, а не спроба залякати, оскільки кислоту вилили на голову.

Сьогодні її самопочуття “пов’язано з постійним болем, і це ще надовго”.

Гандзюк заявила, що впізнала нападника серед арештованих у підозрі в замаху на неї. Проте який був мотив нападу, Гандзюк не розуміє.

“Ми повинні знати ім’я замовника, вони мають його назвати. Лише тоді ми зрозуміємо нащо. У мене було надто багато конфліктів для того, щоб я могла обрати якийсь один з них, що став би причиною такої ситуації. І дня не минало, щоб мені хтось не погрожував”, – додала потерпіла.

Водночас, за її словами, спосіб, у який напали не неї, “це дуже нехерсонська тема”.

“У нас не прийнято так робити. Так не вирішуються конфлікти ні з політичними конкурентами, ні з будь-якими іншими. Тобто це щось абсолютно нове”, – резюмувала вона.

Гандзюк переконана, що саме озвучення імені замовника замаху на неї дасть відповідь, як пов’язана між собою серія нападів на активістів.

Нагадаємо, внаслідок замаху з застосуванням сірчаної кислоти, Гандзюк отримала 40% опіків тіла. 18 вересня вона перенесла вже одинадцяту операцію з видалення змертвілих тканин та пересадки шкіри. 

Наразі в замаху на життя Гандзюк підозрюється п’ять осіб. Усі вони учасники АТО, розвідники “Української добровольчої армії”. Четверо з них визнали свою провину. П’ятий співучасник Сергій Торбін, на якого вказують інші підозрювані як на організатора замаху, заперечує свою причетність.

Друзі Гандзюк неодноразово висловлювали занепокоєння, що, на їхню думку, всю провину за скоєний злочин “повісять” на п’ятьох виконавців, а самих замовників так і не буде знайдено і покарано.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: