Карпюка етапують з Чечні у російську колонію – адвокат

Дата: 06 Грудня 2016
A+ A- Підписатися

Засудженого в Росії українця Миколу Карпюка етапують із Чечні до Володимирської області Росії.

Про це у вівторок на сторінці у Twitter повідомив адвокат Ілля Новиков.

“Миколу Карпюка зараз етапують у Володимирську область. Станіслав Клих залишається в Грозному”, – написав він.

Новиков розмістив також розпорядження служби виконання покарань, у якому йдеться про етапування на нове місце Миколи Карпюка.

Нагадаємо, у травні 2016 року Станіслава Клиха та Миколу Карпюка Верховний суд Чечні засудив на 20 і 22,5 роки ув’язнення відповідно.

Верховний суд Росії 26 жовтня відхилив апеляцію захисту й залишив у силі вирок у справі громадян України Миколи Карпюка і Станіслава Клиха.

За версією російського слідства, Клих і Карпюк були членами організації УНА-УНСО і наприкінці 1994 – початку 1995 року воювали проти російських федеральних сил у складі озброєних формувань самопроголошеної республіки Ічкерія.

Українці не визнають провини, заявляють, що ніколи не були в Чечні, були захоплені російськими силовиками незаконно і піддалися тортурам під час слідства. 

Правозахисний центр “Меморіал”, який проаналізував матеріали справи Станіслава Клиха і Миколи Карпюка, дійшов висновку, що звинувачення проти них сфальсифіковані і суперечать реальній картині подій часів Першої та Другої чеченських воєн. “Меморіал” визнав Клиха і Карпюка політв’язнями. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: