Карпюк заявив, що його малолітньому синові погрожували тортурами

Дата: 18 Травня 2016
A+ A- Підписатися

Українець Микола Карпюк, виступаючи з останнім словом перед присяжними в Чечні, розповів про катування та погрози з боку російських силовиків.

Він сказав, що погодився обмовити себе після того, як йому пообіцяли, що з його малолітнім сином будуть робити те ж саме, що і з ним, передає слова українця журналіст Антон Наумлюк у facebook.

“Карпюк виступив сьогодні з останнім словом – одним із найбільш проникливих і щирих, що я чув у судах. Говорив про те, що його судять не за події 20-річної давності, а тому що він українець, і через те, що Росія зробила його Батьківщині зараз. Казав, що не відчуває ніякої злості до тих, хто його катував і змусив обмовити себе. Розповів про тортури, про те, як його залякали в підсумку, що з малолітнім сином будуть робити те ж, що і з ним. Передавав подяку українцям, які підтримують його: він відчуває цю турботу”, – сказав журналіст.

Він додав, що інший фігурант цієї справи – Станіслав Клих – “при всіх проблемах сприйняття, сказав точно і виразно, що ніколи до цього не був у Чечні і ні в яких боях участі не брав. Показав сліди від тортур, яких зазнавав протягом місяців під час слідства”.

Вчора у Чечні розпочалися дебати сторін у справі Миколи Карпюка та Станіслава Клиха.

Нагадаємо, за версією слідства, Станіслав Клих і Микола Карпюк були членами організації УНА-УНСО, яка визнана екстремістською та її діяльність заборонена на території Російської Федерації, і в кінці 1994 – початку 1995 року воювали проти російських федеральних сил у складі збройних формувань самопроголошеної Чеченської Республіки Ічкерія.

12 жовтня минулого року у Верховному суді республіки Чечня, що в Грозному, розпочався розгляд їхньої справи по суті.

В Росії правозахисний центр “Меморіал” визнав Карпюка і Клиха політичними в’язнями.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: