Канали всіх українських медіагруп мають транслюватися в зоні ООС безоплатно – депутат Федієнко

Дата: 20 Квітня 2021
A+ A- Підписатися

Державний телеканал “Дом”, створений спеціально для жителів тимчасово окупованих РФ територій, ніхто не дивиться, тож канали великих українських медіагруп треба внести до безоплатної універсальної програмної послуги в зоні ООС.

Про це під час пресконференції “Телебачення в системі інформаційної безпеки України: деолігархізація країни починається з деолігархізації медіа” сказав депутат від “Слуги народу”, заступник голови Комітету Верховної Ради з питань цифрової трансформації Олександр Федієнко.

Джерело: pixabay.com

Парламентар переконаний, що медіагрупи мають розкодувати свій сигнал для показу у вказаній зоні.

Він розповів, що на окупованих територіях люди мають альтернативний безоплатний доступ до того, щоб налаштувати та дивитися російські канали. Можливість дивитися телебачення країни-окупанта легко знаходять і жителі інших регіонів України, навіть у деяких українських окопах патріотично налаштовані військові дивляться російські серіали, бо це технічно просто, додав депутат.

Державі потрібно якомога швидше звернути увагу на цю проблему, вважає Федієнко.

“Медіагрупи мають піти на зустріч і розкодувати свій сигнал для показу в зоні ООС. Питання дотування та субвенцій відкрите. Його треба сісти та обговорити”, – сказав він.

Водночас, на думку депутата від “Слуги народу”, голови Комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики Микити Потураєва, у конфлікт між інтернет-провайдером “Мережа Ланет” та чотирма українськими медіагрупами має втрутитися держава.

“Це бізнес, зараз телевізійний ринок іде в бік платної моделі, оскільки рекламний ринок не дає змоги покрити інвестиції у виробництво контенту. Проте ми маємо дивитися на те, наскільки чесні бізнесові методи використовуються в політиці заробляння коштів. Держава має розібратись і надати оцінку, чи дійсно є прозора конкуренція”, – сказав він.

Вирішувати конфлікт, що стався між медіагрупами та провайдером, необхідно шляхом переговорів, зазначив Потураєв. 

“Усі хочуть жити, і до цього треба ставитися з повагою. І всі мають вижити, бо це наша економіка”, – сказав він.

Нагадаємо, що в березні нинішнього року StarLightMedia та “Медіа Група Україна” анонсували розірвання угоди з провайдером “Мережа Ланет” без офіційного оголошення причини.

За інформацією журналістів, це сталося нібито через невдоволення медіагруп акцією “Ланету” під назвою “Лютий GIG”. У її межах нові абоненти до кінця весни можуть користуватися послугами інтернету та мати доступ до понад 150 онлайн-телеканалів у сервісі “Ланет.TV” за 33 грн на місяць.

Проте медіагрупи восени 2020-го встановили рівень інфляції на наступний рік для провайдерів 30% і заявили, що найдешевший пакет для абонентів має коштувати 99 грн.

Також “1+1 медіа” та “Інтер медіа груп” повідомили “Мережі Ланет” про намір достроково розірвати договір щодо співробітництва.

Інтернет-асоціація України (ІнАУ) заявила про те, що в діях медіагруп є ознаки картельної змови та звернулася до влади з цього приводу.

Раніше ZMINA повідомляла про те, що на півдні Херсонської області у восьми населених пунктах доступними є лише сигнали російського телебачення, сигнал українського ТБ зловити не вдалося.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: