Канада закликає Росію не переслідувати журналіста Семену

Дата: 01 Березня 2017
A+ A- Підписатися

Канада закликає Росію припинити переслідування українського журналіста Миколи Семени.

Про це йдеться у повідомленні на сторінці МЗС Канади у мережі Твіттер.

“Канада закликає зняти обвинувачення із журналіста Миколи Семени у незаконно анексованому Криму”, – пише МЗС.

У поширеній при цьому заяві міністра закордонних справ Канади Христі Фріланд висловлюється занепокоєння з приводу утисків свободи слова в Криму.

“Канада глибоко стурбована через утиски свободи слова в Криму… Канада закликає кримську де-факто владу дотримування прав людини у відповідності до міжнародного права”, – заявила Фріланд.

Нагадаємо, 15 лютого 27 правозахисних організацій, об’єднаних у Платформу громадянської солідарності (Civic Solidarity Platform), висловилися на підтримку кримського журналіста Миколи Семени, якому загрожує п’ять років в’язниці за сміливість висловлювати власну точку зору.

Автори заяви нагадували, що в лютому мав розпочатися судовий процес над кримським журналістом Миколою Семеною. Його публікації на Радіо Свобода про ситуацію в Криму викликали гнів російської влади. Він був звинувачений у публічних закликах до порушення територіальної цілісності Росії через засоби масової інформації. 

Навесні 2016 року в Криму пройшли масові обшуки, в тому числі, у незалежних журналістів, яких підозрювали у співпраці з Крим.Реалії. Відносно автора Радіо Свобода Миколи Семени порушили кримінальну справу за підозрою в закликах до порушення територіальної цілісності Російської Федерації. Російське слідство заборонило йому залишати півострів.

Кримське управління ФСБ Росії відмовило в задоволенні клопотання захисту кримського журналіста Миколи Семени про виїзд його на лікування до Києва. 

28 листопада Семена через заборону на виїзд з півострова не зміг власноруч отримати у Брюсселі європейську премію у сфері свободи слова ім. Павла Шеремета.

20 січня Семені пред’явили обвинувальний висновок у справі про сепаратизм за статтею 280.1 Кримінального Кодексу Росії. Адвокат Курбедінов зазначив, що обвинувальний висновок було вручено з порушенням кримінально-процесуального кодексу: документ мав вручити представник прокуратури, тоді як Семені висновок передав слідчий ФСБ Олександр Паршутин у будівлі управління.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: