Канада просить Росію скасувати заборону Меджлісу

Дата: 17 Березня 2017
A+ A- Підписатися

Канада критикує Росію через заборону Меджлісу кримськотатарського народу і закликає скасувати це “незаконне й неморальне” рішення.

Про це йдеться у заяві Міністерства закордонних справ Канади.

У своїй заяві, приуроченій до третьої річниці анексії Криму, дипломати констатують “суворі придушення прав людини” на півострові.

Там також згадуються залякування активістів-правозахисників, журналістів, юристів, необґрунтовані затримання, зникнення людей і переслідування кримських татар та інших меншин.

“Ми засуджуємо заборону Меджлісу, органу самоуправління кримських татар, і вже закликали Росію скасувати це незаконне й неморальне рішення”, – сказано в документі, який підписала міністр Христя Фріланд.

Окрім цього, у відомстві заявляють, що міжнародні санкції проти Росії мають бути продовжені, допоки Росія не почне поважати міжнародне право і суверенітет України.

Нагадаємо, у квітні 2016 року Росія внесла Меджліс до списку екстреміських організацій. Вона заборонила його діяльність на своїй території.

Нагадаємо, 29 вересня у залі Верховного суду Росії пройшло засідання у справі “про заборону діяльності громадського об’єднання “Меджліс кримськотатарського народу” в порядку та на підставах, передбачених статтею 9 Федерального Закону від 25.07.2002 року № 1145-ФЗ “Про протидію екстремістської діяльності”.

26 квітня підконтрольний Росії Верховний суд Криму заборонив діяльність Меджлісу на території анексованого півострова. Світова спільнота висловила рішучий протест у зв’язку з такими діями російської влади. Верховний суд Росії відхилив апеляцію на заборону діяльності Меджлісу кримськотатарського народу, залишивши рішення про заборону в силі.

МЗС України заявляв про “жорстку реакцію” відомства у разі заборони Меджлісу в Росії.

Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон. Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова і називає це “відновленням історичної справедливості”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter