Кабмін затвердив новий стандарт профільної середньої освіти
Кабінет Міністрів України затвердив новий Державний стандарт профільної середньої освіти, який дозволяє учням обирати індивідуальний навчальний план та навчатися за академічним або професійним напрямом.
Про це повідомляє Міністерство освіти і науки України.
Стандарт буде застосовуватися в академічних ліцеях (10–12 класи), а також у закладах професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої і спеціалізованої освіти.
За цим новим стандартом, учні шкіл та студенти закладів професійної (технічної) освіти і факультетів післядипломної освіти матимуть можливість обирати профіль навчання, такий як математичний, STEM, IT, мовно-літературний тощо.
Кожен профіль пропонуватиме навчальні предмети або інтегровані курси для поглибленого чи професійно орієнтованого вивчення, а також предмети або інтегровані курси поза профілем. Кількість годин для вивчення предметів за вибором зростатиме з кожним роком навчання.
Впровадження нового стандарту розпочнеться з 1 вересня 2027 року. До цього часу проводитиметься підготовка до реформи: затвердження типової освітньої програми і модельних навчальних програм, пілотування, зміна мережі закладів освіти, зокрема створення ліцеїв. Пілотування стандарту почнеться у 2025 році.
Нагадаємо, що цьогоріч вступники вперше зможуть отримати державний грант для оплати контракту в університеті через застосунок “Дія”.
Щорічно під час навчання студентам, які отримають гранти, надаватимуть від 15 тисяч гривень. Ці гранти будуть доступні у всіх державних та комунальних університетах, а також у приватних закладах, за умови, що вони мають відповідні угоди з Міністерством освіти і науки.
Студенти, які навчаються на бюджетній формі, продовжать отримувати повне фінансування від держави. Державні гранти на них не впливають – держава сплачує повну вартість їхнього навчання.