Кабмін затвердив дорожні карти, які є умовою відкриття переговорів про вступ до ЄС

Дата: 14 Травня 2025
A+ A- Підписатися

14 травня, під час засідання, Кабінет Міністрів України ухвалив та затвердив дорожні карти трансформацій у сферах верховенства права, реформи державного управління та функціонування демократичних інституцій. Розроблення цих документів передбачено переговорною рамкою ЄС для України.

Про це повідомляє Офіс віцепрем’єрки з питань євроінтеграції.

Фото: Pixabay

Як повідомляють в уряді, ухвалені стратегічні документи відповідають міжнародним зобовʼязанням України. Окрім того, дорожні карти з верховенства права та державного управління є умовою відкриття перемовин за кластером 1 “Основи процесу вступу до ЄС” (Fundamentals).

Віцепремʼєрка з питань євроінтеграції Ольга Стефанішина зазначила, що дорожні карти розробляли в діалозі з представниками громадянського суспільства, парламенту, за рекомендаціями Єврокомісії.

“Це комплексні плани конкретних кроків, які Україна планує здійснити, щоб приєднатися до Євросоюзу сильною та сприятливою країною-членом. Наступний етап – передача дорожніх карт Європейській комісії та державам-членам ЄС для затвердження з їхнього боку”, – розповіла урядовиця.

Під час засідання уряду погодили позицію України для переговорів щодо першого кластера. Її підготували на основі звіту Єврокомісії, яка оцінила, наскільки українське законодавство відповідає праву ЄС у цьому кластері.

Відповідно до принципів переговорної рамки ЄС Україна також розробила та затвердила План заходів щодо захисту прав осіб, які належать до національних меншин (спільнот) України.

Переговори про вступ до Євросоюзу нових держав розбито на 35 розділів. 33 з них об’єднано в шість тематичних кластерів, які відкриваються почергово. Кластер “Основи процесу вступу до ЄС” відкривається першим і закривається останнім. Розділи 34 (“Інституції”) та 35 (“Інші питання”) розглядатимуться окремо. Щодо кожного з цих розділів Єврокомісія спочатку проводить офіційний скринінг відповідності законодавства України та Євросоюзу.

Раніше повідомлялося, що Міністерство юстиції України розпочинає розроблення національної програми адаптації законодавства до права ЄС. Документ наповнюватиметься поступово – в міру просування переговорів.

Нагадаємо, ZMINA писала, що Кабінет Міністрів України затвердив План заходів з виконання рекомендацій Єврокомісії, які представлено у Звіті про прогрес України в межах Пакета розширення ЄС 2024 року. Документ передбачає понад 380 заходів, що спрямовані на виконання рекомендацій Єврокомісії у Звіті про прогрес України в межах Пакета розширення 2024 року. Також – на продовження виконання рекомендацій Єврокомісії 2023 року, які ще не виконано в повному обсязі.

Раніше в уряді повідомляли, що на сьогодні 81% зобов’язань України в межах угоди про асоціацію з ЄС імплементовано в українське законодавство. Також завершено двосторонні зустрічі за трьома із шести переговорних кластерів.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter