Кабмін виділятиме допомогу для полонених і їхніх родичів щороку

Дата: 27 Листопада 2019
A+ A- Підписатися

Кабінет Міністрів ухвалив рішення про виплату щорічної грошової допомоги звільненим з полону та родинам тих, хто досі незаконно позбавлений волі.

Про це повідомили в Міністерстві з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб.

За допомогою зможуть звертатися звільнені з полону незаконних збройних формувань, окупаційної адміністрації або органів влади Російської Федерації на тимчасово окупованих територіях України та/або території РФ у зв’язку з громадською чи політичною діяльністю, а також родичі тих, хто досі перебуває в полоні. 

Грошову допомогу надаватимуть на відшкодування витрат, пов’язаних з відвідуванням позбавлених волі їхніми родичами, надання полоненим, ув’язненим та членам їхніх сімей правової допомоги, медичних та соціальних послуг тощо. Рішення про надання цієї допомоги ухвалюватиме спеціальна комісія. 

Нагадаємо, що задля отримання грошової допомоги в Україні політв’язні та інші полонені мають звертатися до спеціальної комісії. ZMINA раніше підготувала інструкцію для тих, хто збирається отримати цю допомогу.

За даними правозахисників, Росія досі утримує у себе 87 українців. Серед них Володимир Дудка й Олексій Бессарабов і Володимира Дудку та Олексія Бессарабова в Криму засудили до 14 років колонії суворого режиму. Російські силовики звинуватили їх у підготуванні диверсій у Криму та в зберіганні вибухівки. На додаток до тюремного строку обом фігурантам справи “українських диверсантів” також дали великі штрафи.Олександр Шумков і Про зникнення Олександра Шумкова стало відомо в серпні 2017 року. Офіційно російські силовики затримали його у вересні того ж року. Правозахисний центр “Меморіал” зазначає, що Шумков брав участь у Євромайдані, а у 2014 році працював охоронцем лідера “Правого сектору” Дмитра Яроша, після чого пішов служити до ЗСУ. За версією російських слідчих, Шумков брав участь у діяльності “Правого сектору”, “зокрема в бойових діях у зоні АТО”.Валентин Вигівський і Валентина Вигівського російські силовики затримали у вересні 2014 року в Сімферополі. Хлопця звинуватили в шпигунстві та згодом засудили до 11 років колонії суворого режиму. До моменту оголошення вироку про зміст звинувачень нікому не було відомо. Валентин розповідав, що під час затримання силовики роздягали його і били, надівши йому на голову мішок., кримські татари, яких російські силовики переслідують за звинуваченнями в участі в “Хізб ут-Тахрір” і “Хізб ут-Тахрі́р аль-Ісламі́” – міжнародна ісламська політична партія. Мета організації – це відновлення ісламського стилю життя, ісламської держави (халіфату) та втілення в ній ісламської системи. Після анексії Криму у 2014 році російські силовики активно приписують співпрацю з організацією кримським татарам. Правозахисники вважають такі переслідування політично вмотивованими., та десятки інших людей.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: