Євросуд зобов’язав Україну перевезти вагітну ув’язнену до лікарні

Дата: 22 Квітня 2016
A+ A- Підписатися

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) зобов’язав Україну перевезти вагітну ув’язнену з Одеського СІЗО до пологового будинку. 

Про це повідомляє Українська Гельсінська спілка з прав людини.

Журналістка та директорка телерадіокомпанії “Вільна хвиля” Олена Гліщинська була затримана правоохоронцями за підозрою у державній зраді та посяганні на територіальну цілісність країни. Її одразу посадили у СІЗО, незважаючи на вагітність.

Олена скаржилась на погане самопочуття, різкі болі та кровотечу. Її лікар з жіночої консультації неодноразово зазначав про тяжкий перебіг вагітності та загрозу втратити дитину. Втім адміністрація СІЗО не змогла нічого запропонувати, крім таблеток валеріани. Спроби адвокатів змінити запобіжний захід або змусити СІЗО забезпечити належний догляд не дали результатів.

Адвокати Михайло Тарахкало, Дмитро Мазурок та юристка Олена Проценко домоглись застосування тимчасових заходів з боку Європейського суду. Наразі Україна зобов’язана терміново забезпечити Олені Гліщинській високоякісну медичну допомогу та перевезти її до пологового будинку.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: