Європейський суд визнав порушення права на життя у справі Беслану

Дата: 03 Липня 2015
A+ A- Підписатися

Європейський суд з прав людини у справі родичів жертв теракту в Беслані проти Росії визнав порушення права на життя і правовий захист.

Як повідомляє “Радіо Свобода“, постанова винесена за сімома позовами від 447 росіян. У ході розгляду суд виключив 4 людей з числа заявників, 51 скаргу визнав неприйнятною до розгляду, йдеться в прес-релізі суду. Безпосередньо розгляд скарг судом відбудеться пізніше.

Взята до розгляду ЄСПЛ справа називається “Тагаєва та інші проти Росії”. Заявники вважають, що російська влада порушила, зокрема, їхнє право на життя і право на справедливий судовий розгляд. У позові вказано, що російська влада не гарантувала позивачам безпеку і непропорційно застосувала силу в ході операції зі звільнення заручників.

Як зазначає російська “Нова газета“, ЄСПЛ визнав високо доказовою головну тезу бесланської скарги: про використання російським спецназом гранатометів і вогнеметів під час штурму школи № 1 та про природу перших вибухів у повному заручників спортзалі.

Суд визнав також, що немає ніяких доказів підриву школи терористами, натомість є докази, що ці вибухи – результат обстрілу школи спецназом РФ. Згідно з висновком суду, російський уряд не зміг аргументовано це спростувати.

Визнано прийнятними скарги щодо того, що у російської влади було достатньо інформації, але вона нічого не зробила для запобігання теракту, а також щодо застосування зброї невибіркової дії по школі і планування силової операції в цілому. За словами Кирила Коротєєва, представника бесланських потерпілих по скарзі у ЄСПЛ, у 85-90% таких випадків суд виносить рішення на користь заявників.

Як відомо, 1 вересня 2004 року у місті Беслан (Північна Осетія) бойовики захопили в заручники понад 1200 учнів і вчителів школи №1. Внаслідок нападу і штурму будівлі загинули 334 людини, 186 із них – діти, більше ніж 800 були поранені. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: