Європейський суд чекає від України коментарів по справі Майдану

Дата: 30 Жовтня 2015
A+ A- Підписатися

Українську владу можуть визнати винною у небажанні належним чином розслідувати злочини проти євромайданівців.

Як повідомляє Українська Гельсінська спілка з прав людини, Європейський суд з прав людини оприлюднив 26 жовтня на своєму сайті повідомлення про Комунікацію українському уряду щодо 33 скарг, які стосуються подій на Майдані.

Український уряд на цьому етапі має прокоментувати все скарги, подані проти нього під час Революції Гідності. Відмова у наданні коментарів буде аргументом проти нього під час подальшого розгляду справи.

Серед питань Європейський суд пропонує відповісти на такі:

Чи піддавалися заявники катуванню або нелюдському чи такому, що принижує гідність, поводженню з боку поліції?

Чи провело Міністерство внутрішніх справ України ефективне розслідування вищевказаних скарг?

Чи мало місце втручання у право заявників на свободу мирних зібрань?

Чи мали заявники ефективні засоби юридичного захисту щодо їхніх скарг?

Документи будуть передані адвокатам постраждалих. Серед постраждалих зазначені Павло Шморгунов, Борис Єгіазарян, Роман Ратушний, Олег Задоянчук, Віктор Смалій, Сергій Вербицький, Владислав Загоровка та інші. Вони зазнали жорстокого поводження з боку представників державних органів, деякі з них отримали фізичні ушкодження різного ступеню тяжкості. 

Постраждалим допомагали підготувати скарги до Європейського суду у Центрі стратегічних справ УГСПЛ.

Учасники подій на Майдані можуть отримати від України компенсації від 5 до 50 тисяч євро, в залежності від ступеню їхніх ушкоджень. ЄСПЛ може визнати, що держава Україна винна у побитті студентів під час Євромайдану, а державна влада України може бути визнана винною у небажанні належним чином розслідувати злочини проти євромайданівців зараз.

Нагадаємо, президент України напередодні другої річниці Революції Гідності заявив про необхідність передачі до судів кримінальних проваджень щодо подій на Майдані.

Як повідомив адвокат потерпілих Тарас Гаталяк, вчора Апеляційний суд Києва відмовився звільнити з-під варти екс-начальника управління СБУ Києва та області Олександра Щеголєва, що керував “антитерористичною операцією” на Майдані та підозрюється у причетності до вбивств активістів. Екс-керівникзалишився під вартою на два місяці. За словами прокурора, Щеголєв затягує ознайомлення з матеріалами справи.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter