Європарламент визнав “гібридну війну” та не згоден з анексією Криму – резолюція

Дата: 15 Січня 2015
A+ A- Підписатися

У четвер, 15 січня Європейський парламент затвердив резолюцію щодо України.

Документ виявився вельми безкомпромісним та жорстким щодо Росії навіть з огляду на традиційну підтримку України з боку Європарламенту, пише “Європейська правда“. Рішення не є юридично зобов’язуючим, однак воно буде вагомим елементом тиску на інші органи влади Євросоюзу.

У змістовній частині присутнє загальне формулювання підтримки та компромісна формула визнання того, що сепаратисти “ДНР” та “ЛНР” застосовують терористичні методи діяльності.

Згідно з резолюцією, діяльність Росії – загроза не лише для України, але й для самого ЄС. Стверджується, що Росія веде неоголошену війну на території України та надається чітке визначення “гібридної війни”. Наголошується на неприпустимості агресії “задля захисту своїх “співвітчизників, що проживають за кордоном””. Стверджується, що саме Москва постачає в Україну зброю та найманців.

Санкції проти РФ мають зберігатися, доки не буде повного виконання мінських домовленостей. Міститься заклик до Єврокомісії розробити чіткі критерії, за якими мають бути зняті санкції, частина цих критеріїв наводиться у рішенні. В разі погіршення ситуації ЄС має бути готовим до посилення санкцій – обмеження стосуватимуться ядерного сектору та здатності російських підприємств проводити міжнародні фінансові операції.

Згідно з резолюцією, ЄС має надати підтримку Україні у проведенні реформ. Зазначено, що країна має все підстави претендувати на повноцінне членство в Євросоюзі.

Наголошується, що потрібно завершити розслідування найбільш відомих випадків порушень прав людини, зокрема події на Майдані, в Одесі, Маріуполі, Слов’янську, Іловайську і на вул. Римарська у Харкові.

Резолюція схвалює рішення французького уряду припинити доставку вертольотоносців “Містраль” та закликає інші країни припинити військову співрацю з Росією.

У вступній частині резолюції міститься теза про те, що так звані “президентські і парламентські вибори”, проведені в Донецьку та Луганську 2 листопада 2014 року, порушують законодавство України та мінські домовленості, а відтак не можуть бути  визнані.

Також зазначається, що незаконна анексія Кримського півострова є першим в Європі з часів Другої Світової війни випадком насильницького приєднання частини однієї країни до іншої та порушенням міжнародного права, включаючи Статут ООН, Гельсінський Заключний акт та Будапештську угоду 1994 року.

Окрім цього, у вступній частині стверджується, що ситуація в зоні конфлікту викликає глибоку заклопотаність з гуманітарної та медичної точки зору, а порушення прав людини, в тому числі залякування та нова хвиля зникнень, набули широкого поширення як в окупованій східній Україні, так і в Криму.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: