“Євромайдан SOS” вимагає від силовиків припинити тиск на волонтерів

Дата: 02 Листопада 2015
A+ A- Підписатися

Активісти почнуть захищати волонтерську спільноту, щоб не повернутися до часів, коли активна громадська діяльність могла бути небезпечною.

Про це йдеться у заяві волонтерської ініціативи “Євромайдан SOS”.

“Протягом останніх двох тижнів правоохоронні відомства виявили активну “зацікавленість” низкою ініціатив, які допомагають армії. Спершу під пильний нагляд ГПУ, СБУ та МВС потрапили волонтерські групи “Народний проект”, Армія SOS та ArmyHelp. А днями, синхронно із затриманнями в Дніпропетровську, відбулися обшуки та виїмки у благодійної організації “Фонд оборони країни”, – зазначають представники “Євромайдан SOS”. 

Активісти погоджуються з тим, що волонтерська діяльність не повинна стати прикриттям для “відмивання” коштів та тіньових схем, а звання “волонтер” не є індульгенцією для порушників закону. Але наголошують, що слідчі дії щодо згаданих вище ініціатив “проводяться із порушенням законної процедури (як у випадку із недопуском адвокатів під час обшуків у “Фонді оборони країни”) та супроводжуються психологічним пресингом та погрозами в гебістському стилі (із таким, за повідомленням колег, довелося стикнутися волонтерці Армія SOS)“. 

Усі дії силовики мають здійснювати виключно у правовому полі та з публічним правовим обґрунтуванням, інакше це може розцінюватися як тиск на волонтерську спільноту. 

Активісти наголошують, що будуть змушені відволіктися від тем Криму та Донбасу та почати допомагати колегам-волонтерам відстояти свої права, аби знову не повернутися до часів, коли активна громадська діяльність могла бути небезпечною. 

Ми публічно звертаємося до керівників Служби безпеки України, Міністерства внутрішніх справ, Генеральної та Військової прокуратури із вимогами надати роз’яснення ситуації тиску на волонтерську спільноту та публічно представити правове обґрунтування цих дій, а також дотримуватися встановленої законом процедури при проведенні слідчих дій, припинити практику застосування сумнівних методів, погроз та залякування“, – йдеться у заяві.

Нагадаємо, голова СБУ Василь Грицак сьогодні на брифінгу зазначив, що більшість волонтерів “Фонду оборони країни” не здогадувалися про махінації з коштами цієї благодійної організації.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: