Евакуація інтернатів Донбасу у межах області не вирішує проблеми

Дата: 08 Травня 2015
A+ A- Підписатися

Евакуація підопічних закладів для людей похилого віку та людей з інвалідністю у межах області не вирішує проблеми, адже через нестабільну ситуацію на Донбасі ризик для життя лишається високим.

Як зазначено у доповіді Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини про стан додержання та захисту прав і свобод людини за 2014 рік, у Донецькій та Луганській областях налічується 62 стаціонарні установи для людей похилого віку та людей з інвалідністю, частина з яких розташована в зоні активних бойових дій. Із 553 установ системи охорони здоров’я на кінець минулого року 39 припинили роботу. На тимчасово неконтрольованій українською владою території знаходиться 21 будинок-інтернат для громадян похилого віку та людей з інвалідністю (у Донецьку – 11 установ та у Луганську – 10 установ), в яких перебуває більше 4500 людей.

Ще у червні 2014 року омбудсман наголошувала на необхідності евакуації відповідних закладів до безпечних регіонів України або контрольованих Україною районів у межах зазначених областей. Згодом виявилось, що переміщення закладів обласного підпорядкування в межах однієї області також далеко не завжди вирішує проблему – через нестабільну ситуацію на Донбасі ризик для життя та здоров’я підопічних та вихованців все одно залишається високим. Так, наприклад, із Попаснянського психоневрологічного інтернату перевозили підопічних до Дмитрівського психоневрологічного інтернату (Новоайдарський район Луганської області), розташованого менш ніж в 30 км від Щастя, де періодично проводяться активні бойові дії. 

Евакуація у межах області призводить до перенаселення установ, що погіршує умови утримання підопічних. Крім того, збільшується навантаження на персонал установ.

Установи, підпорядковані органам місцевого самоврядування, не евакуюють тому, що місцева влада не в змозі забезпечити цей процес. Окрім організації самої евакуації, проблема полягає ще й у подвійній підпорядкованості таких закладів, через що потрібне ухвалення рішень на рівні Кабінету Міністрів України.

У доповіді омбудсмана зазначено, що для розміщення евакуйованих можна використовувати вільні приміщення ліквідованих шкіл та училищ соціальної реабілітації, інтернатів системи освіти.  

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: