Естонія не визнаватиме російські паспорти жителів ОРДЛО

Дата: 05 Серпня 2019
A+ A- Підписатися

Міністерство закордонних справ Естонії прийняло рішення не визнавати паспорти, видані Російською Федерацією мешканцям Донецької та Луганської областей після 24 квітня 2019 року, якщо їх власники раніше не були громадянами РФ.

Про це повідомляє пресслужба відомства. 

Підписання указу, який спочатку дав можливість отримувати російське громадянство у спрощеному порядку мешканцям ОРДЛО, а потім і для всіх українців з Донецької та Луганської областей, у відомстві назвали додатковою спробою підірвати незалежність України та закріпити поточну нестабільну ситуацію із безпекою на сході країни зі сторони Росії.

Глава МЗС Естонії Урмас Рейнсалу зазначив, що порушив питання російських паспортів для жителів Донбасу зі своїми європейськими колегами в Раді закордонних справ Європейського Союзу. У відповідь вони висловили готовність розглянути питання про невизнання документів. 

“Я вірю, що інші держави-члени Європейського Союзу та міжнародна спільнота в цілому незабаром приймуть подібні рішення. Наш обов’язок – продовжувати активно підтримувати суверенітет та територіальну цілісність України”, – заявив він. 

Нагадаємо, що президент Росії Володимир Путін підписав указ про спрощене надання громадянства мешканцям окупованих районів Донецької і Луганської областей наприкінці квітня поточного року. Право на спрощене отримання громадянства тоді мали люди, які постійно проживають на Донбасі. Для отримання російського паспорта влада РФ пропонувала українцям з окупованих районів Донецької та Луганської областей подати відповідну заяву, копію документа, який підтверджує особу та місце проживання, свідоцтво про шлюб, а також свідоцтво про народження, якщо дитині просять надати громадянство РФ. 

Українські політики та міжнародні партнери одразу після оприлюднення указу наголосили, що такий крок Росії підриває мінські домовленості та фактично є провокацією з боку російської влади. Потім у Кабміні розповіли, що можуть розглянути питання позбавлення пенсії українців з тимчасово окупованих територій Донбасу, які отримали російські паспорти.

Згодом Путін підписав указ про можливість отримання російського громадянства в спрощеному порядку і для жителів підконтрольної Україні частини Донбасу.

Центр прав людини ZMINA докладно розповідав, чому дискусії стосовно позбавлення українців громадянства, притягнення до кримінальної відповідальності, конфіскації майна, позбавлення соціальних виплат чи пенсії через отримання російських паспортів видаються дивними, а самі ідеї суперечать законам України.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: