Європейський суд з прав людини розглядатиме позов ЛГБТ-активіста Глоби до партії “Демальянс”

Дата: 24 Січня 2017
A+ A- Підписатися

Європейський суд з прав людини прийняв до розгляду скаргу українського ЛГБТ-активіста Богдана Глоби на партію “Демократичний Альянс”, яка в 2014 році відмовила йому в членстві через сексуальну орієнтацію.

Про це Глоба написав на своїй сторінці у Фейсбук.

“Мене не взяли в партію “Демократичний Альянс”, адже на думку тодішнього заступника голови партії Андрусіва моя сексуальна орієнтація конфліктувала з християнсько-сімейними цінностями партії. Звісно, це була дискримінація за ознакою сексуальної орієнтації і ми з Лізою Кузьменко подали до суду. Ми програли наш “самий чесний и гуманний” український суд, який став на бік партії, вважаючи нормою заглядати в сім’ю до кандидатів в члени партії”, – пише Глоба.

За його словами, 23 січня вони з адвокатом Андрієм Лещенком отримали перший лист від ЄСПЛ про те, що справа прийнята і почалась розглядатись.

“…Нас чекає цікавий судовий кейс…”, – очікує Глоба.

Як відомо, 2 червня 2014 року ВБО “Точка опори” повідомила, що її виконавчому директору, відкритому гею та ЛГБТ-активісту Богдану Глобі відмовили у вступі до партії “Демократичний альянс” через його активну позицію у відстоюванні рівних прав для ЛГБТ.

Київське відділення аргументувало відмову тим фактом, що їхня партія є “християнсько-демократичною”, а представник партії заявив: “…Важливою цінністю для нас є сім’я. І тут у нас виникають серйозні розбіжності з позицією ЛГБТ-спільноти. Для нас сім’я – це чоловік, дружина і діти… Ми проти спроб поширити значення сім’ї, таїнства шлюбу тощо на гей-пари”. Також, зі слів заступника голови партії “Демократичний альянс”, вони намагаються уникати дискусій на “чутливі для суспільства” теми.

У ВБО “Точка опори” наголосили, що “фактом відмови в членстві партії за ознакою сексуальної орієнтації “Демократичний альянс” порушив низку законів та Конституцію України. Зокрема стаття 24 Конституції визначає: “Не може бути привілеїв чи обмежень за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter