Європейський суд прийняв скаргу радника Меджлісу проти РФ

Дата: 10 Квітня 2015
A+ A- Підписатися

Європейський суд з прав людини прийняв скаргу радника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ісмета Юкселя проти Росії.

Про це повідомляє Агенство кримських новин з посиланням на адвоката Юкселя Іларіона Васильєва, який отримав листа зі Страсбурга (Франція), датований 18 березня 2015 року.

Зверненню присвоєно порядковий номер 9117/15 (Yuksel v. Russia).

Адвокат пояснив, що присвоєння номера у справі – це вже певне досягнення. Далі за процедурою, через якийсь час прийде або відмова у прийнятності, або лист про те, що скарга комунікувана й про те, що наявність та зміст скарги оголошено уряду РФ.

При цьому в комунікації ЄСПЛ має поставити російському уряду запитання. Зі змісту питань буде зрозуміло, яка частина скарги пройшла.

Нагадаємо, адвокат Іларіон Васильєв звернувся до Європейського суду з приводу порушення Росією низки статей Конвенції про захист прав і основних свобод, зокрема: на втручання в приватне життя заявника, обмеження його свободи пересування, незаконну депортацію, дискримінацію, несправедливість судового процесу, відсутність ефективних механізмів захисту та порушення права власності. Все це пов’язано із забороною на в’їзд на територію РФ громадянину Туреччини Ісмету Юкселю, який до 2014 року протягом 20 років на законних підставах проживав у Криму.

Окупаційна влада Криму заборонила пану Юкселю протягом 5 років, до 30 черня 2019 в’їжджати на півострів.

“Рішення ФСБ про мій недопуск призвело до суттєвих матеріальних та моральних збитків. Цей збиток на сьогоднішній день відчувають як я, так і члени моєї сім’ї. Порушені мої права як громадянина, право на пересування. Я переконався, що держава, яка прийшла на територію Криму, жодним чином не поважає права людини та їх свободи. Основа такого менталітету – знищення прав людини і приниження. Це ще раз доводить складність, в якій я перебуваю, і мені важко зрозуміти цей менталітет. Те, що сталося зі мною та іншими кримськими татарами – це грубе порушення прав людини”, – цитує слова Ісмета Юкселя кореспондент Центру інформації про права людини.

Нагадаємо, радник Голови Меджлісу кримськотатарського народу, громадський діяч, відомий представник кримськотатарської діаспори Ісмет Юксель подав до суду позовну заяву про оскарження рішення ФСБ Росії про заборону в’їзду на територію Російської Федерації. Скарги на рішення про заборону в’їзду були подані як в Сімферополі, так і в Москві.

У Київському районному суді Сімферополя розглядати скаргу відмовилися за принципом підсудності.

У Міщанському районному суді м Москви перше засідання з розгляду позовної заяви Ісмета Юкселя відбулося 22 січня. Але тоді представники ФСБ на засідання не з’явилися.

Пізніше за клопотанням ФСБ справу надіслали до Мосміськсуду, тому у справі представлені відомості, що становлять державну таємницю. Мова йде про подання ФСБ, яке містить рекомендації заборонити в’їзд Юкселю в РФ.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: