Електрошок, фальшиві страти, душіння пакетом: Підкомітет ООН знову фіксує катування в Україні

Дата: 03 Травня 2017
A+ A- Підписатися

Побиття, електрошок, удушення, залякування та погрози сексуального насильства – такі дії застосовували до осіб, які були неофіційно затримані й перебували під контролем Служби безпеки України. Більшість випадків зафіксована під час подій на Донбасі.

Про це йдеться в звіті Підкомітету ООН з питань запобігання катуванням, оприлюдненому нещодавно на сайті організації. Так, Підкомітет зафіксував в Україні під час візиту в травні і вересні 2016 року безліч заяв про дії, які можуть бути класифіковані як тортури і жорстоке поводження. 

Особи, опитані підкомітетом у різних частинах країни, розповіли про побиття, електрошок, фальшиві страти, удушення, залякування та погрози сексуального насильства над особою і членами їх сімей. За ствердженням заявників, жорстоке поводження і тортури застосовувалися в той час, як особи перебували під контролем СБУ або під час неофіційних затримань“, – наголошується в звіті.

Йдеться про затриманих, обвинувачених у злочинах, що мають стосунок до збройного конфлікту на сході України (за статтями 109-115, 258, 260-261 і 437-438 Кримінального кодексу).

У звіті наголошується, що затримані піддавалися тортурам з метою вилучення інформації про їх участь або діяльності їх колег у “сепаратистській” діяльності або для визначення військових позицій збройних груп.

Підкомітет також розуміє, що в деяких випадках дії відбувалися приватними особами або добровольчими батальйонами, але за згодою або мовчазної згоди державних посадових осіб“, – наголошується в звіті.

Нагадаємо, в 2006 році вступив в силу Факультативний протокол до Конвенції ООН проти катувань. З тих пір представники ООН мають право без попередження спілкуватися з ув’язненими і затриманими безпосередньо в місцях позбавлення волі. Україна ратифікувала цей договір в 2006 році.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: