Експерти розповіли, де в Україні найбрудніше повітря

Дата: 17 Серпня 2018
A+ A- Підписатися

Маріуполь на Донеччині за індексом забруднення атмосфери, що враховує ступінь забруднення за п’ятьма пріоритетними забруднювальними домішками, знову опинився на першому місці в січні-червні 2018 року серед 39 міст України.

Про це повідомляє агентство “Інтерфакс-Україна” з посиланням на відділ інформації про стан забруднення навколишнього середовища Центральної геофізичної обсерваторії імені Срезневського.

Найчистіше повітря, згідно з цими даними, у Горішніх Плавнях на Полтавщині. Серед міст із високим рівнем забруднення також – Одеса, Луцьк, Кам’янське, Дніпро, Київ, Миколаїв, Слов’янськ, Кривий Ріг, Краматорськ, Рубіжне, Лисичанськ і Запоріжжя. Серед відносно чистих за станом повітря – Ізмаїл, Світловодськ, Чернівці і Харків.

Експерти пояснюють: високий рівень забруднення атмосферного повітря і поверхневих вод зазвичай характерний для урбанізованих територій і промислових зон.

Оцінка стану забруднення атмосферного повітря в містах України здійснювалася за даними спостережень у 39 містах на 129 стаціонарних постах державної системи моніторингу гідрометеослужби. В атмосфері визначався вміст 22 забруднювальних речовин, зокрема восьми важких металів.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: