Експерти пропонують змінити механізм антикорупційної експертизи

Дата: 12 Червня 2015
A+ A- Підписатися

Експерти пропонують змінити механізм пошуку корупційних ризиків та проводити його ще на стадії підготовки законопроектів.

Як повідомляє сайт Центру політико-правових реформ, експерти пропонують визнати, що діяльність з проведення антикорупційної експертизи законів треба ставити на серйозну професійну основу. Тому фахівцями Реанімаційного Пакету Реформ розроблено проект закону “Про антикорупційну експертизу”.

Очікується, що це змінить технологію пошуку ризиків корупції у нормативних актах. Зокрема, висновки антикорупційної експертизи, проведеної Міністерством юстиції або його територіальними органами, матимуть обов’язковий характер, і в разі виявлення у нормативно-правових актах корупційних ризиків такі документи не реєструють.

Якщо автори документу не згодні з результатами експертизи, вони можуть звернутися до Національного агентства з питань запобігання корупції з вимогою повторної експертизи.

Усі інші висновки матимуть рекомендаційний характер, але підлягають обов’язковому розгляду в десятиденний термін.

Прийняття акту без експертизи є порушенням і підставою для визнання акту незаконним.

Раніше довести у суді незаконність корупційних схем було складно, оскільки привілеї для контролерів таких схем передбачалися ще на стадії голосування за відповідні закони.

Добре поставлена робота з пошуку корупційних схем ще на стадії розробки законопроектів дозволить в подальшому зекономити час і нерви борців із корупцією всіх гатунків, а головне, суттєво зекономити гроші держави“, – зазначають експерти. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: