25 років замість довічного ув’язнення: навіщо і які переваги

Дата: 02 Листопада 2015
A+ A- Підписатися
Необхідно розглянути збільшення у Кримінальному кодексі України верхньої межі покарання у вигляді позбавлення волі з 15 до 25 років. 
 
Таку думку висловив голова Департаменту з питань помилування Адміністрації президента України Олександр Букалов під час проведення Дня відкритих дверей у відомстві. 
 
“Бувають випадки, коли у суді під час обрання покарання для винного суддя вважає, що 15 років позбавлення волі – це замало, а обрати дещо більше покарання, окрім довічного позбавлення волі, він не може”, – пояснює Олександр Букалов. 
 
Кримінальний кодекс України містить 12 статей, які передбачають покарання від 10 до 15 років позбавлення волі або, як альтернативу, довічне ув’язнення. Згідно зі статистичними даними, за останні 4,5 роки зі 157 осіб, які отримали довічне ув’язнення, 154 отримали це покарання за вбивство – ст. 115 Кримінального Кодексу. Це означає, що достатньо внести зміни саме до цієї статті, передбачивши можливість за особливо тяжкі злочини позбавляти волі – крім, звичайно, довічного – на 25 років, а не на 15, як зараз, каже Олександр Букалов.
 
Голова Департаменту вважає, що пропозиція варта обговорення серед фахівців. Одним з позитивних її наслідків буде створення умов для зменшення кількості довічно засуджених.
                                                                                                                    
“Нині відбуває покарання понад 1500 довічно засуджених. Вважаю, що для нашої країни це забагато. Навіть в Росії рік тому їх було менше, ніж тоді у нас, хоча країна не відрізняється гуманністю. У нас є ухил до надмірної жорстокості, яка доволі часто не виправдана. І тягар цієї неадекватності несуть ув’язнені”, – коментує Олександр Букалов. 
 
Правозахисники “Донецького Меморіалу” підготували відповідний законопроект. Його вже обговорили під час робочих зустрічей у підкомітеті з питань діяльності Державної пенітенціарної служби України парламентського Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності.
 
Як повідомлялось раніше, довічно засуджені можуть повторно звертатись до Департаменту з помилування Адміністрації Президента з клопотанням про помилування не через п’ять років, а через рік. 
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: