Експерти іронізують: судову реформу закінчать наступні покоління

Дата: 15 Жовтня 2015
A+ A- Підписатися

Судову реформу мають здійснювати громадяни. Не варто довіряти пропозиціям щодо реформи від тих, хто наділений владою сьогодні. А оскільки реформа затягується в часі, ймовірно, її закінчать вже наступні покоління.

Про це заявив директор програми “Права людини і правосуддя” Міжнародного фонду “Відродження” Роман Романов, інформує кореспондент Центру інформації про права людини.

Романов зазначив, що останній раз рада по судовій реформі збиралася в травні, і в підсумку існує дві пропозиції – від громадської ініціативи “Реанімаційний пакет реформ” та пропозиції, вироблені групою постійної комісії.

По суті, дискусія ведеться щодо того, як забезпечити “очищення”: через переатестацію і регулярні оцінювання, або ж через звільнення всіх суддів і набір заново. Я не можу сказати, за який із цих процесів міг би подати свій голос, оскільки я не розумію, в який спосіб це відбуватиметься. Тобто чи буде в нас достатньо довіри до тих людей, які проводитимуть переатестацію? Ця реформа в такому вигляді вже фактично апелює до майбутніх поколінь, тому що в проміжок часу реального життя людини вона не може вкластися“, – зауважив Роман Романов.

Судова влада, на думку експерта, має стати владою, вийти з-під впливу корупційних та інших чинників.

Натомість представники влади якщо і прагнуть позбутися своєї впливовості, то лише на словах: “Ми маємо політичні еліти, які фактично капіталізували несправедливість через корупцію, і в такий спосіб забезпечували собі певне становище в суспільстві. Фактично жодного іншого досвіду спілкування з судовою владою вони не мають“.

Тому, на думку Романа Романова, не варто довіряти пропозиціям щодо судової реформи від тих, хто наділений владою сьогодні – ця реформа має бути згенерована українським суспільством.

За словами Євгена Захарова, директора Харківської правозахисної групи, у реформах судової системи, прокуратури та міліції звільнити всіх – це не вихід: “Я думаю, що має бути якась середня стратегія – між стратегією вигнати всіх і набрати нових і стратегією залишити так, як було. Безперечно, треба зробити певний відбір. І в міліції, і в судах, і в прокуратурі є люди, які мають звідти піти, я це дуже добре розумію. Та, з іншого боку, головне – це не зміна людей, а зміна інституцій, зміна правил, за якими ці люди працюють. І якщо правила будуть залишатися старими, то нові люди будуть працювати по-старому“.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: