Екс-голова МОЗ Мусій звинуватив активіста у ймовірному зараженні ВІЛ через подряпину: що з цим не так?

Дата: 26 Жовтня 2018
A+ A- Підписатися

Колишній міністр охорони здоров’я Олег Мусій звинуватив громадського активіста та голову організації “Всеукраїнська мережа ЛЖВ” Дмитра Шерембея в тому, що він нібито міг інфікувати його ВІЛ через подряпину, яку Мусій дістав унаслідок їхньої бійки.

Про це він повідомив журналістам телеканалу “Прямий”.

25 жовтня на каналі “Прямий” у прямому ефірі проходив випуск ток-шоу “Ситуація”, де обговорювали питання медичної реформи. Мусій назвав активіста “брехуном”, а Шерембей плеснув у нього воду зі склянки, після чого між ними почалася бійка.

У коментарі журналістам “Прямого” після ефіру Мусій заявив, що звернеться до лікаря, адже внаслідок бійки дістав подряпину.

“Завтра я буду в лікарні. В мене трішки болить спина. Але найбільше в мене запитання і проблема, я знаю і це публічно заявляв Шерембей, що він хворий на ВІЛ/СНІД, і була завдана мені подряпина, з якої текла кров. Я тепер переживаю за свій стан та статус. Не дай боже… ВІЛ/СНІД передається через кров, не дай боже це (подряпина – ред.) контактувало з кров’ю Шерембея, щоб у мене не було проблем зі здоров’ям через це”, – сказав він.

У відповідь на це активіст, який не приховує свого статусу та неодноразово розповідав про те, що приймає антиретровірусну терапію та має невизначене вірусне навантаження, опублікував на своїй сторінці у Facebook відео, де звернувся до чиновника та нагадав йому про шляхи передання ВІЛ/СНІДУ.

Заява Мусія обурила й інших активістів, які звернули увагу на те, що екс-очільник МОЗ своїми словами показав некомпетентність у питанні шляхів інфікування.

“Антиретровірусна терапія? Вірусна нагрузка? Ні, не чув. Це чудо було міністром охорони здоров’я сорокамільйонної країни. Клятий встид. До слова, цей неук – народний депутат та член комітету ВРУ з питань охорони здоров’я. Плюс – активно торпедує медичну реформу і Супрун”, – написав у себе на сторінці відомий антикорупційний активіст Віталій Шабунін.

Центр інформації про права людини нагадує, що стигматизація людей, які живуть з ВІЛ/СНІД, призводить до багатьох серйозних проблем. Зокрема, люди бояться проходити тестування, не знають свого ВІЛ-статусу, а деякі досі вважають ВІЛ/СНІД виключно хворобою гомосексуалів, працівників і працівниць комерційного сексу та наркозалежних.

Медики нагадують, що для зараження ВІЛ із подальшим розвитком інфекційного процесу необхідне потрапляння збудника в організм, проте відбувається це тільки статевим шляхом, переданням від матері до дитини, ін’єкційно, через кров та інші біологічні рідини. Експерти зауважують, що на частку статевого шляху передання вірусу припадає 86% усіх випадків зараження, з них 71% – під час гетеросексуальних і лише 15% – гомосексуальних контактів.

Треба також пам’ятати, що ВІЛ не передається під час побутових контактів. Цей факт доведено науковими дослідженнями, медичною практикою та багаторічним досвідом мільйонів людей.

Зараження ВІЛ через подряпини – міф. Інфікування можливе лише в тому випадку, якщо неінфікований контактував із великою свіжою кривавою раною.

Крім того, антиретровірусна терапія, яку приймає Шерембей, знижує вірусне навантаження в крові людини до невизначеного рівня, а тому передання ВІЛ – неможливе. Завдяки цьому люди, що живуть з ВІЛ, будують сім’ї (пари, де один з партнерів має ВІЛ, називають дискордантними), заводять дітей тощо.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter