Ефіопію вперше очолила жінка

Дата: 26 Жовтня 2018
A+ A- Підписатися

Ефіопські парламентарі вперше в історії обрали очільницею країни жінку, нею стала Сале-Ворке Зевде.

Про це повідомило BBC.

Сале-Ворке Зевде

Попередній президент Ефіопії Мулату Тешоме подав у відставку за день до голосування парламенту. Причиною цього стало те, що напередодні прем’єр-міністр країни Абій Ахмед Алі почав формувати новий уряд, куди увійшло 50% жінок.

“У такому патріархальному суспільстві, як наше, призначення жінки главою держави не тільки встановлює нові стандарти, але й нормалізує роль жінок як тих, що ухвалюють рішення”, – відреагував на призначення Зевде у Твіттері голова штабу прем’єр-міністра Фіцум Арега.

До призначення президенткою Ефіопії Сале-Ворке Зевде працювала спеціальною представницею Генерального секретаря ООН, а також в африканському відділенні Організації Об’єднаних Націй.

Нагадаємо, що нещодавно в Ефіопії жінки очолили 50% посад в уряді. Деякі з них обійняли одні з ключових посад, а саме в Міноборони та Міністерстві миру.

ДОВІДКА: у 2015 році Верховна Рада вперше включила до виборчого законодавства норму про ґендерну квоту. Відтоді в Законі України “Про місцеві вибори” з’явилися рядки про те, що “представництво осіб однієї статі у виборчих списках кандидатів у депутати місцевих рад у багатомандатних виборчих округах має становити не менше 30% загальної кількості кандидатів у виборчому списку”. Проте за два роки дії норми кількість жінок, представлених у владі об’єднаних територіальних громад (ОТГ), зменшилась із майже 20% до 14%, а жіноче представництво в українській політиці досі залишається на дуже низькому рівні. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: