Якщо Україна ратифікує Римський статут, терористи забудуть про амністію – адвокат

Дата: 28 Листопада 2015
A+ A- Підписатися

Російська Федерація продовжуватиме агресію проти України. Щоб Україна мала змогу покарати військових злочинців, треба негайно ратифікувати Римський статут.

Так вважає Олег Веремієнко, адвокат, який співпрацює з Українською Гельсінською спілкою з прав людини у питанні звільнення полонених і пошуку зниклих безвісти.

Чому парламент, інші державні органи, журналісти про це не говорять? Тільки нещодавно президент заговорив, що до нього донесли інформацію про необхідність ратифікації Римського статуту. Викрадення та катування людей – це війський злочин, передбачений статтею 8 Римського статуту. Якщо був би ратифікований Статут, то не було б строків давності. Тоді б терористи не викручували переговорникам СБУ, волонтерам руки, кажучи “Спочатку закон про анмістію, а потім буде звільнення заручників”, – каже Олег Веремієнко.

Він також вважає, що в Україні відсутня державна політика щодо ідентифікації військових злочинців.

“За рік роботи ми провели понад сотню інтерв’ю. Прізвища терористів, які катують, ламають руки, ноги, можна перерахувати на пальцях двох рук. Усі ми знаємо “Маньяка”, “Адреналіна” і т. д. Чи робить МВС, як Інтерпол, публікуючи на своїй сторінці в Інтернеті топ-10 терористів, які катують людей?”, – запитує Олег Веремієнко.

Адвокат також нарікає, що українські ЗМІ не поширюють інформацію про таких злочинців разом з їхніми фотографіями.

“А терористи розшукують наших військових та розвідників. Люди, які повертаються з полону, кажуть, що уся Донецька СБУ обвішана фотокартками наших командирів та військових”, – каже Олег Веремієнко.

Він пропонує державі зробити позабюджетний фонд, який можна наповнювати з приватних ресурсів, аби оголошувати винагороду за інформацію для затримання терористів в Україні.

“Вони їздять на нашу територію, оскільки у них тут дружини та діти. Їх спіймати – це питання часу”, – вважає адвокат.

Нагадаємо, за даними звіту “Ті, що пережили пекло”, свідками смертей внаслідок катування терористами стали 33% військовослужбовців та 16% цивільних. Дані ґрунтуються на опитуванні 165 респондентів, які незаконно утримувались у 79 місцях несвободи.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: