Як Вища рада правосуддя каратиме суддів – обговорення законопроекту

Дата: 27 Липня 2016
A+ A- Підписатися
Законопроект “Про Вищу раду правосуддя” важливий для притягнення суддів до відповідальності. 
 
Так вважає заступник глави адміністрації президента України Олексій Філатов, передає кореспондент Центру інформації про права людини
 
Представник президента зауважує, що конституційними змінами не просто змінюється назва з Вищої ради юстиції на Вищу раду правосуддя, а й змінюється статус органу, порядок формування та повноважень. 
 
“Ми матимемо новий найвищий конституційний орган в системі правосуддя, який буде з одного боку головним органом у питанні суддівської кар’єри, з другого боку – єдиним органом, уповноваженим притягувати суддів до дисциплінарної відповідальності, а з третього боку відіграватиме важливу роль у забезпеченні незалежності судової влади”, – вважає Олексій Філатов. 
 
Він пояснив, що Верховна Рада не буде надавати згоду на притягнення судді до відповідальності, на затримання судді чи утримання його під арештом. Ці повноваження пропонується передати Вищій раді правосуддя. 
 
Філатов також запевняє, що Вища рада правосуддя буде максимально деполітизованою. 
 
“Усі стандарти Ради Європи про формування вищого органу з більшості суддів, які обираються суддями, дотримані. Саме цей принцип, реалізований у конституційних змінах, отримає подальше підкріплення законопроектом”, – наголошує він.  
 
“Таким чином має бути забезпечена незалежність цього органу з урахування того, що й інші члени Вищої ради правосуддя мають бути професіоналами-правниками, які будуть готові відповідати критеріям політичної нейтральності”, – додає він. 
 
Олексій Філатов закликає громадськість надсилати свої конструктивні пропозиції, які попереджуватимуть ризики. Він обіцяє, що такі зауваження будуть максимально враховані.  Пропозиції приймаються за адресою: nfo@jrc.org.ua. 
 
За його словами, президент внесе проект закону на розгляд Верховної Ради до початку наступної парламентської сесії. 
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: