Італія виплатить близько 50 тис. євро за невизнання гей-шлюбів — ЄСПЛ

Дата: 14 Грудня 2017
A+ A- Підписатися

Небажання італійської влади визнавати та реєструвати одностатеві шлюби порушує положення Європейської конвенції про права людини.

Таке рішення сьогодні прийняли у Європейському суді з прав людини у відповідь на заяву шести гомосексуальних пар, шлюб яких не визнавали в Італії.

Заявники звернулися до ЄСПЛ ще в квітні 2012 року. Всі вони одружилися за межами Італії – одна пара в США, дві – в Нідерландах, три – в Канаді. Проте жодній з них не вдалося зареєструвати свій шлюб після повернення до Італії. На всі спроби влада держави відповідала відмовою.

“Невизнання їх стосунків залишило пари в правовому вакуумі, що не враховує соціальні реалії, в яких вони залишаються, та перешкоди, з якими їм доводиться стикатися у повсякденному житті”, – говориться в рішенні суду.

Своїми діями Італія порушує право на повагу до приватного та сімейного життя, передбаченого статтею 8 Європейської конвенції про права людини.

Суд постановив, що держава має виплатити кожному заявнику 5000 євро нематеріальної шкоди. Крім того, одній з пар мають відшкодувати 9000 євро на покриття витрат, та 10 000 євро іншим парам.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter