Італія таки прийняла біженців на човні Sea-Watch 3 і затримала рятувальний човен правозахисників

Дата: 01 Лютого 2019
A+ A- Підписатися

Після майже двох тижнів 31 січня Італія прийняла рятувальний човен Sea-Watch 3, на борту якого перебували 47 біженців із Сенегалу, Судану та Гвінеї-Бісау. Sea-Watch 3 прийняли в портовому місті Катанія. 

Про це повідомляє “Німецька хвиля”.  

Повідомляється, що, коли біженці ступили на землю, вони голосно раділи та обнімали екіпаж човна. У порту сицілійського міста Катанія Червоний Хрест розгорнув намети для приймання біженців.

На кожного з 15 неповнолітніх очікували опікуни. За даними італійського радіо, влада ідентифікувала кожного неповнолітнього і передала відповідним установам. Інших біженців, яких 19 січня врятували неподалік лівійського узбережжя, розмістили в центрі приймання біженців сусіднього міста Мессіна.

Раніше Італія відмовлялася приймати біженців, допоки інші країни ЄС не приймуть частину новоприбулих. Тільки в середу, 30 січня, з цим погодилися Німеччина, Люксембург, Франція, Португалія, Мальта й Румунія.  

Через блокаду рятувального човна Європейський суд з прав людини зобов’язав Італію допомогти біженцям. Рим має “якомога швидше” забезпечити їх їжею, водою та надати медичний догляд, розпорядився суд у Страсбурзі. 

Повідомляється, що рятувальники побоювалися репресій. Прокуратура міста Катанія відома своїми методами проти рятувальних організацій, коментува німецька правозахисна організація Sea-Watch.  

Раніше прокуратура Катанії конфіскувала рятувальні човни організацій “Лікарі без кордонів” та Proactiva Open Arms після того, як вони привезли на Сицилію біженців. 

Співробітники італійської берегової охорони 1 лютого заборонили судну Sea Watch виходити з порту Катанії через “низку порушень”, як твердить прес-служба берегової охорони Італії. Порушення стосуються насамперед питань безпеки та екології. До справи залучили також Нідерланди як країну, під прапором якої ходило судно.

У самій правозахисній організації розцінюють такий крок італійської влади як “кампанію з криміналізації” неурядових організацій. “На берегову охорону чинився значний тиск, щоб вона виявила що-небудь для нашого затримання”, – зазначається в повідомленні організації, цитує агенція новин AFP. 

Тим часом МЗС Німеччини наголошує на необхідності створення в найближчі кілька тижнів “прозорого та надійного” механізму для розподілу та транспортування кораблями врятованих на морі мігрантів і шукачів притулку, повідомляє “Німецька хвиля”. На думку німецьких дипломатів, Європейська комісія (ЄК) повинна пришвидшити консультації щодо цього з окремими країнами-членами ЄС.

Одним з пунктів цього механізму має стати визначення безпечного порту, куди без проблем можуть заходити судна з врятованими мігрантами. Однак навіть це рішення не може стати заміною необхідного вирішення проблеми біженців для ЄС, наголошують у МЗС ФРН.

Міністр внутрішніх справ Італії, віце-прем’єр Маттео Сальвіні від початку перебування на посаді заблокував доступ до портів країни приватним рятувальним місіям. У підсумку майже всі вони припинили роботу поблизу узбережжя Лівії. Тепер рятувати мігрантів може лише берегова охорона Лівії, яка повертає врятованих назад до Африки. 

На думку Берліна, Рим також саботує роботу місії ЄС “Софія”, яка має на меті боротьбу з нелегальними перевізниками людей. 22 січня Німеччина оголосила про призупинення своєї участі в місії.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter