Іспанія може перестати видавати візи за інвестиції в нерухомість

Дата: 08 Квітня 2024
A+ A- Підписатися

Уряд Іспанії може розглянути варіант закриття програми видавання так званих золотих віз за інвестиції в нерухомість. 

Про це розповідає Bloomberg. 

Ілюстраційне зображення. Фото: harveylawcorporation.com

Єврокомісія вважає практику видавання так званих золотих віз недемократичною і такою, що становить ризики для безпеки, бо дозволяє відмивати гроші, ухилятися від податків, фінансувати тероризм, вдаватися до корупції, а організованій злочинності – поширювати свій вплив.

Торік у Європарламенті обговорювали питання видавання “золотих віз” в Іспанії громадянам Росії та Білорусі. У період із 2017 до 2022 року країна отримала понад 3 мільйони євро інвестицій від російських громадян в обмін на дозвіл на проживання, а після початку великої війни в Україні могла продовжити цю практику. 

Зараз в Іспанії можна отримати посвідку на проживання, якщо інвестувати понад 500 тисяч євро в купівлю нерухомості. Уряд країни розглядає декілька варіантів розв’язання питання із “золотими візами”, наприклад не закривати програму, а підняти суму інвестиції до мільйона євро.

За словами очільника іспанського уряду Педро Санчеса, 94% “золотих віз”, які отримали в Іспанії, припадають на власників нерухомості, що серед іншого призвело до зростання цін на житло. 

Нагадаємо, що торік Італія зупинила видавання “золотих віз” росіянам та білорусам. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter