Іранські силовики вбили сотні людей під час розгону протестів

Дата: 03 Грудня 2019
A+ A- Підписатися

В Ірані силовики за чотири дні протестів убили від 180 до 450 людей. 

Про це повідомляє New York Times.

Остання хвиля масових протестів у країні почалася 15 листопада, після того як уряд країни вдвічі підвищив ціни на бензин і запровадив квоти на роздрібний продаж палива. Вже наступного дня протестувальники намагалися атакувати нафтобазу в місті Сірджан на півдні країни. Згодом влада Ірану вимкнула мобільний зв’язок найбільших операторів країни, а також обмежила доступ до інтернету на більшості території. 

За даними журналістів, за час проведення мітингів щонайменше 2000 осіб дістали поранення, 7000 були затримані, а точну кількість загиблих не вдається встановити досі. Місцеві правозахисники заявляють, що на відеозаписах розгонів демонстрантів зафіксована стрілянина по беззбройних людях. Також вони повідомили, що родичі жертв таких розгонів отримали попередження не спілкуватися з журналістами і не проводити похоронних церемоній за своїми вбитими родичами.

Найбільші від 2009 року акції громадянської непокори в Ірані почалися ще на початку минулого року. Тоді люди висловлювали своє невдоволення щодо подорожчання цін на деякі продукти, проте згодом до економічних гасел додалися політичні. Іран декілька десятиліть перебуває під міжнародними санкціями, які, за словами експертів, сильно вдарили по економіці країни.

Через обмеження Іран втратив значні валютні надходження від продажу нафти і газу, внаслідок чого курс національної валюти впав на 450%, що призвело до зростання цін. На початку минулого року офіційне безробіття в країні сягало 12,4%, проте в деяких районах воно перевищувало 60%. Також відомо, що середня іранська сім’я за останнє десятиліття скоротила споживання лише м’яса, молока і хліба на 30–50%.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: