Іранська влада масово примушує геїв до корекції статі – активістка

Дата: 16 Березня 2020
A+ A- Підписатися

Уряд Ірану масово примушує геїв проходити операції з корекції статі.

Про це пише видання The Sun.

Про масові операції з корекції статі повідомила активістка Шаді Аміно (Shadi Aminо), яка втекла з країни в 1983 році через побоювання за власну безпеку.

“Уряд вважає, що, якщо ви гей, ваша душа – душа жінки і ви мусите змінити своє тіло. Вони думають, що цей спосіб допомагає боротися з проблемою існування гомосексуальних людей”, – розповіла вона.

Річ у тім, що ще в 1987 році влада Ірану узаконила транґендерність та за кількістю операцій у цій сфері поступається лише Таїланду. Водночас за гомосексуальні стосунки в Ірані досі можуть стратити. За даними активістів, число вбитих за гомосексуальність із 1979 року в країні коливається від 4000 до 6000 осіб.

За словами Аміно, уряд надає геям вибір: зробити операцію або померти від катувань та страти. У підсумку багато чоловіків проти своєї волі погоджуються стати трансжінками. Як пише видання, щорічно в країні проводиться понад 4000 операцій з корекції статі, які здебільшого оплачуються за кошт бюджету. 

Водночас, як наголошує активістка, після операції люди залишаються самі зі своїми проблемами та зазнають додаткової дискримінації.

Нагадаємо, що досі у своїй країні ЛГБТ-українці стикаються з виявами дискримінації в навчанні, роботі та звичайному житті. Хоча більшість громадян доброзичливо ставиться до представників, наприклад, інших національностей, але в більш ніж половини з них ЛГБТ-люди викликають настороженість. За словами експертів, негативне сприйняття українцями ЛГБТ-співгромадян спричинене тим, що лише 4,9% опитаних мають серед своїх знайомих геїв, лесбійок, бісексуалів або трансґендерів.

Тільки за минулий рік експерти налічили 320 випадків дій на ґрунті гомофобії, трансфобії, дискримінації, а також інших порушень прав ЛГБТ в Україні.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: