Ірак евакуював із Білорусі ще понад 600 своїх громадян, які намагались потрапити до ЄС

Дата: 26 Листопада 2021
A+ A- Підписатися

Ірак евакуював з Білорусі 617 громадян, які хотіли нелегально потрапити у ЄС.

Про це повідомляє Iraqi News Agency.

Фото: фейсбук-сторінка Iraqi Airways

Минулого тижня Ірак заявив, що виявив у Білорусі понад пів тисячі своїх громадян. До цього країна, як переконували її посадовці, припинила туди прямі рейси, аби захистити громадян від зловмисників, які займаються торгівлею людьми. Окрім цього, призупинили роботу й білоруські дипломатичні представництва в Багдаді та місті Ербіль, які надавали іракцям туристичні візи, за якими ті потрапляли до республіки. 

23 листопада до Іраку вже повернулись 118 біженців, а ще 617 – 25 листопада. 

“Добровільне повернення — це гуманітарний шлях і дипломатична відповідь, і ми використовуємо всі можливості, щоб зробити його успішним”, – прокоментував приземлення чергового евакуаційного рейсу з Білорусі речник іракського МЗС Ахмед аль-Сахаф.

Люди, які намагаються нелегально потрапити до ЄС через Білорусь, розповідають про знущання силовиків як з боку білорусів, так і з боку європейських країн, а також про примус білоруських правоохоронців виходити на кордон. 

“Ви робите нашу країну брудною”,почув іракський курд Хаджжар, коли намагався потрапити до Литви, тікаючи від міжплемінної суперечки у своїй країні, яка поставила його життя під загрозу.

Фото: фейсбук-сторінка Iraqi Airways

Деякі мігранти, яких депортують, говорять, що білоруська влада відправляє їх не на батьківщину, а наприклад, до Сирії. Так сталось із журналістом Ребеном Сірваном. Чоловік заявив, що його побили на сходах літака, коли він вів прямий репортаж, а згодом ще чотири дні протримали сирійські силовики, перш ніж дозволили повернутись до Іраку. 

Країни ЄС неодноразово звинувачували режим самопроголошеного президента Олександра Лукашенка у штучному створенні кризи. Журналісти з’ясовували, що мігранти витрачали десятки тисяч євро, аби опинитись у Білорусі, а допомагали їм у цьому, зокрема, російські та білоруські туристичні агенції. За проживання у готелях у Білорусі з мігрантів вимагають сотні доларів за ніч.

Криза з біженцями на кордонах ЄС посилилася після примусової посадки літака Ryanair у Мінську в травні та заяв Лукашенка про те, що влада республіки більше не стримуватиме нелегальних мігрантів.

В разі загострення ситуації Україна не відкидає введення надзвичайного стану в прикордонних з Білоруссю областях.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: