Інтерпол блокує розшук фігурантів Євромайдану — Горбатюк

Дата: 21 Листопада 2017
A+ A- Підписатися

Інтерпол зняв з міжнародного розшуку екс-міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка та екс-заступника міністра МВС Віктора Ратушняка.

Про це в інтерв’ю журналу “Фокус” повідомив начальник департаменту спеціальних розслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк.

За його словами, з міжнародного розшуку Захарченко і Ратушняк були зняті місяць тому.

Горбатюк заявив, що Інтерпол категорично відмовляється оголошувати в розшук будь-якого фігуранта справ про події Євромайдану, посилаючись на те, що ці злочини здійснювалися в умовах зміни влади, отже, можуть бути ознаки політичних переслідувань.

“”Тітушок” “вони в розшук ставлять, а ось будь-якого, хто так чи інакше був пов’язаний із владою, від рядового  “беркутівця” до вищого керівництва країни, – немає”, – сказав глава департаменту спецрозслідування.

Він також уточнив, що на сьогодні розслідуються більше 3 тисяч злочинів, скоєних під час Майдану.

“Про підозри повідомили 380 особам, обвинувальні акти по 239 направлено до суду. 48 осіб визнані винними. Одна людина відбуває реальний термін за гратами”, – сказав Горбатюк.

Також він додав, що в розшуку знаходиться 110 підозрюваних.

Раніше Горбатюк заявив, що всі виробництва, які зараз розслідуються відносно злочинів часів Революції гідності, будуть закриті через зміни в Кримінально процесуальному кодексі, прийнятих Верховною Радою 3 жовтня.

Нагадаємо, 3 жовтня Верховна Рада ухвалила в другому читанні та в цілому законопроект №6232 про внесення змін до низки кодексів, який запускає судову реформу.

Документ вносить зміни до Господарського процесуального кодексу, Цивільного процесуального кодексу, Кодексу адміністративного судочинства та інших законів. За задумом президента України, внесені у процесуальні кодекси поправки мають відповідати раніше схваленим основних законів судової реформи.

Окрім того, зміни до кодексів мають запустити оновлений Верховний Суд України. Ця судова інстанція стає єдиним в Україні касаційним органом.

Після цього низка депутатів і юристів заявили, що до прийнятого закону депутат Андрій Лозовой вніс шкідливу поправку, яка дозволить уникнути покарання колишнім членам Партії регіонів.

За їхніми словами, ця поправка зменшує строки розслідування з 2, 3, 5, 10 чи 15 років до 3 чи 6 місяців. Таким чином кількість відмов у початку розслідування при неочевидних злочинах значно збільшиться, оскільки правоохоронці не братимуть на себе відповідальність розслідувати ці злочини так швидко. А усі “майданівські” справи і справи проти колишніх очільників держави одразу будуть закриті, оскільки запропоновані депутатом Лозовим і підтримані комітетом строки розслідування там вже давно спливли.

Водночас генпрокурор Юрій Луценко заявляв, що зміни в правовому законодавстві не торкнуться тих справ, які було розпочато до ухвалення цього закону, тож розслідування справи Януковича і “сім’ї” буде доведено до кінця.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter