“Інакше як маніяками я їх назвати не можу – вони отримували задоволення від заподіяння болю голій зв’язаній жінці”, – розповіла на ростовському суді українка Наталія Власова
42-річну українку Наталію Власову деенерівці незаконно затримали на блокпості “Оленівка” у березні 2019 року. Пізніше її перевели до донецького СІЗО-1, а звідти до ростовського слідчого ізолятора. Наразі жінку незаконно судять за нібито “тероризм” у Південному окружному військовому суді у Ростові-на-Дону.
Про це розповіла “Українській правді” її сестра Олена.
У березні 2019 року Наталію Власову незаконно затримали деенерівці на блокпості “Оленівка”. Жінку звинуватили у нібито співпраці з українськими спецслужбами та протримали чотири місяці у катівні “Ізоляція”. Після невдалої спроби втечі Наталія просила окупантів її застрелити, але ті відмовилися, прирікши її на постійні страждання.
У липні 2019 року жінку перевели з “Ізоляції” до СІЗО-1 Донецька. Через чотири роки, а саме в липні 2023 року, Власову перевезли до ростовського СІЗО №1.
В червні 2024 року під час судового засідання у Південному окружному військовому суді у Ростові-на-Дону Наталія розповіла про систематичне застосування до неї тортур.
“Інакше як маніяками я їх назвати не можу, тому що отримувати задоволення від заподіяння болю голій зв’язаній жінці та здійснення всіляких збочень – не кожна людина здатна на таке. Я була маріонеткою, вони могли робити зі мною все, що забажають. Постійно катуючи, дізнатися від мене щось нове було неможливо – вони вже в перший день дізналися все, що я знала”, – говорила Власова на суді про “Ізоляцію”.
Жінку били руками та ногами, катували струмом, підвішували за руки та ґвалтували. Окупанти навіть погрожували Наталії, що дадуть її доньці іграшку з тротилом.
“Я не сумнівалася, що вони здатні на все”, – казала вона на суді.
За майже шість років, які минули з моменту її ув’язнення, Власова жодного разу не бачила свою дев’ятирічну доньку.
У справі Наталії проходять п’ятеро осіб, яким закидають “тероризм”, а саме замах на силовиків “ДНР” та незаконний перетин кордону. Жінка відкидає висунуті проти неї обвинувачення, а також не розуміє, за що її судять, оскільки Росія у березні 2019 року не вважала ОРДЛО своєю територією.
“Я вперше з її голосу відчула, що їй потрібна допомога. Я питаю: “Як твоє здоров’я?”. Вона каже: “Могло б бути й краще”. І це вже було на неї не схоже. Наче вона вже зломлена, знаєте?“, – розповідає Олена про їхню телефонну розмову.
Нагадаємо, у Реєстрі зниклих безвісти за особливих обставин станом на кінець вересня 2024 року є дані про 55 тисяч людей, більшість з яких військовополонені. 107 родин змогли знайти своїх рідних серед тіл, які вважалися невпізнаними.