Хлопець із синдромом Дауна, який першим в Україні здобув вищу освіту, знайшов роботу за фахом

Дата: 24 Липня 2019
A+ A- Підписатися

Богдан Кравчук, який нещодавно став першим в Україні дипломованим істориком із синдромом Дауна, знайшов роботу за фахом. 

Про це повідомляє видання “Волинські новини”. 

Хлопець працюватиме екскурсоводом у Волинському інституті післядипломної педагогічної освіти. Ректор закладу розповів журналістам, що дізнався про історію Богдана від своїх колег, а згодом вирішив запропонувати йому роботу. 

Сам Богдан уже зізнався, що, отримавши відповідальну роботу, почав хвилюватися, проте вірить у те, що все буде добре.

Як відомо, лучанин Богдан Кравчук став першим в Україні дипломованим істориком із синдромом Дауна. Історія хлопця стала відома на всю Україну, коли журналісти місцевого волинського видання вперше розповіли про те, як він разом з мамою почав боротьбу за право на навчання в університеті. 

Нагадаємо, що, за статистикою Всесвітньої організації охорони здоров’я, у світі із синдромом Дауна народжується кожна 700-та дитина, але досі такі люди стикаються з дискримінацією в різних сферах життя. Останнім часом в Україні активісти разом з чиновниками намагаються змінювати ситуацію на краще. Так, у квітні цього року Кабінет Міністрів врегулював механізм компенсації роботодавцям, які працевлаштовують людей з інвалідністю. Компенсувати витрати таких компаній уряд планує за рахунок штрафів і пені роботодавцям, які не виконують норми з працевлаштування людей з інвалідністю.

Експерти наголошували, що від 2 до 10% українців із синдромом Дауна могли б узяти участь у відкритому ринку праці, проте для цього треба створити необхідні умови. Зокрема: скорочений режим дня; знаходження певних функцій, які вони можуть виконувати; створення прийнятних умов і для працівника, і для роботодавця. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: