Громадськості надали право розслідувати корупційні злочини

Дата: 22 Травня 2015
A+ A- Підписатися

Верховна Рада ухвалила закон щодо посилення ролі громадськості в боротьбі з корупцією.

Як пише “Радіо Свобода“, за відповідний документ в другому читанні та в цілому проголосував 231 народний депутат.
 
Закон передбачає запровадження у кримінальному процесуальному законодавстві інституту громадського обвинувачення в сфері службових злочинів з ознаками корупційних діянь. Громадським обвинувачем є будь-яка фізична або юридична особа, яка безпосередньо є потерпілою або якій стало відомо про вчинення правопорушення щодо інших осіб. Така особа має подати слідчому, прокурору заяву, повідомлення про вчинення кримінального правопорушення та заяву про проведення кримінального провадження у формі громадського обвинувачення. 

Громадським обвинувачем може виступати громадське об’єднання чи потерпілий. У цій ролі не може виступати особа, яка за своєю посадою зобов’язана виявляти і розслідувати правопорушення, вести боротьбу зі злочинністю.

Громадському обвинувачу надається право використовувати спеціальні технічні засоби негласного отримання інформації. Отримані в такий спосіб докази за будь-яких умов повинні визнаватися допустимими.

Нагадаємо, з 28 березня набув чинності Закон України “Про забезпечення права на справедливий суд”. Він надає можливість застосовувати портативні відеотехнічні засоби фіксації судових засідань без дозволу суду. Однак на трансляцію засідання при цьому потрібен буде дозвіл.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: