Громадська рада доброчесності вимагає припинити переслідування адвоката Маселка

Дата: 14 Вересня 2018
A+ A- Підписатися

Громадська рада доброчесності вимагає припинити переслідування свого члена, адвоката родин Небесної Сотні та екс-голови Ради громадського контролю при НАБУ Романа Маселка.

Офіційну заяву Громадська рада доброчесності зробила у відповідь на відкриття Кваліфікаційно-дисциплінарною комісією адвокатури чергової дисциплінарної процедури проти Маселка за нібито  порушення адвокатської етики. 

“Громадська рада доброчесності обурена черговим відвертим переслідуванням громадських активістів, які системно борються за чесне і справедливе правосуддя (…) Звинувачення проти Романа є абсурдними та абсолютно безпідставними. Адже порушенням адвокатської етики називають критику ним судової реформи у відеоблогах на телебаченні, підтримку судів-викривачів Лариси Гольник та Сергія Бондаренка, і навіть, що він нібито є таємним агентом НАБУ”, – йдеться в заяві.

Автори заяви наголошують, що обґрунтована критика є необхідною для  демократичного  суспільства, а про фундаментальне право на свободу слова йдеться в багатьох рішеннях Європейського суду з прав людини.

Окремо в заяві акцентують на репутації громадських організацій, які подали скаргу на Маселка:

“Авторами скарги є організації, які давно і системно через інформаційні ресурси з сумнівною репутацією займаються дискредитацією та атаками на громадських активістів. Цього разу вони залучили ще й народного депутата Ігоря Попова, який надзвичайно оперативно передав скаргу в Національну асоціацію адвокатів”.

Раніше сам Маселко повідомляв, що авторами скарги на нього є громадські організації “Асоціація судових репортерів України” та “Небайдужі громадяни”. Засновниками першої є ТОВ “Інформаційне агентство “Зрада”, яке Маселко обізвав  “зливним бачком”, через який “системно поливають брудом активістів”.

Скаргу на Маселка ці організації передали депутату Ігорю Попову 29 травня. І вже 31-го травня нардеп подав своє звернення у Національну асоціацію адвокатів.

Як наслідок, Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія відкрила дисциплінарну процедуру щодо адвоката Маселка і викликає його 20-го вересня дати пояснення.

“20 вересня мені треба буде на засіданні Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Львівської області пояснювати, чому чому я критикую судову реформу у своєму відеоблозі на 24 каналі, який називається “Правосуддя по-новому”, чому я підтримую суддю-викривача Ларису Гольник, чому я дав рекомендацію судді-викривачу Сергію Бондаренку, і вишенька на торті – чи я є таємним агентом НАБУ? Це виглядає як анекдот, але саме ці чотири пункти є основою нової скарги на мене як адвоката. Мовляв усе це є порушенням Правил адвокатської етики”, – коментує ситуацію сам Маселко.

Громадська рада доброчесності побоюється, що попри “абсурдні звинувачення” загроза покарання є цілком реальною. Адже комісія у травні 2018-го року вже притягувала Маселка до відповідальності за пост у Фейсбуці, де він критикував судове рішення та назвав факти недоброчесної поведінки суддів, які його винесли.

Притягнення до дисциплінарної відповідальності за критику судового рішення Громадська рада доброчесності назвала порушенням права на свободу вираження поглядів та переслідування адвоката за його активну громадську позицію.

“Нова скарга з’явилась через п’ять днів з моменту винесення мені попередження. Тобто розрахунок простий – показати, що я системно порушую етику адвоката і позбавити мене свідоцтва. Враховуючи за що мені винесли попередження (в травні – pед) , стає зрозумілим – КДКА і особливо ВКДКА явно підігрує скаржникам і перспектива позбавлення свідоцтва цілком реальна”, – прогнозує Маселко.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: