Ґрати: “Засуджений” за розстріл будинку у Сєвєродонецьку правозахисник Буткевич не міг бути у місті в цей час
Журналістам вдалось знайти підтвердження того, що правозахисник Максим Буткевич, якого разом з ще двома полоненими українськими військовими “засудили” російські бойовики, не міг бути у Сєвєродонецьку в момент вчинення інкримінованого йому “злочину”.
Про це повідомляє Ґрати.
З матеріалів фейкового процесу можна дізнатись, що Буткевич, на думку бойовиків, 4 червня 2022 року був у Сєвєродонецьку, де зайшов до однієї з квартир на другому поверсі багатоповерхівки на вулиці Гагаріна, звідки побачив цивільних в будинку навпроти.
“З метою їхнього вбивства і заподіяння майнової шкоди Буткевич зробив постріл із протитанкового гранатомета по під’їзду житлового будинку. Внаслідок цього двоє цивільних осіб отримали тілесні ушкодження, також було знищене майно”, – переконують терористи.
Через те, що доступу до незалежних адвокатів Буткевич не мав, то деякі деталі “справи” вдалось дізнатись тільки з пропагандистських російських медіа, які активно висвітлювали “процес”і Буткевича під час цього процесу називали "нацистом". До прикладу, правозахиснику росіяни приписали виступ у 2014 році журналіста видання "Український тиждень" Богдана Буткевича про те, що на Донбасі "півтора мільйона зайвих людей".. Так, в обвинувальному акті йдеться, що Буткевич не просто взяв у підлеглого військовослужбовця гранатомет і гранати, аби вистрелити, а вибрав боєприпас з осколковою бойовою частиною, призначений для ураження саме людей, а не техніки.
Втім журналісти “Ґрат” знайшли інформацію про те, що Буткевич не міг бути у Сєвєродонецьку 4 червня, бо його підрозділ передислокували на Донбас не раніше 14 червня. Правозахисник домовлявся з друзями про зустрічі на цей час, а 14 червня повідомив, що його підрозділ їде на Полтавщину. На підтвердження цього у медіа є відповідне листування.
Журналісти кажуть, що ще перевіряють інформацію про те, коли саме підрозділ Буткевича опинився на Донбасі.
Нагадаємо, що Україна закликає міжнародну спільноту засудити судилище над військовополоненими Максимом Буткевичем, Віктором Похозеєм та Владиславом Шелем.
ZMINA зібрала перші реакції правозахисників на “вирок”.