ГПУ змушувала редакторку “Схем” розкрити свої джерела інформації

Дата: 20 Грудня 2017
A+ A- Підписатися

Генеральна прокуратура України у вівторок, 19 грудня, декілька годин допитувала головну редакторку програми “Схеми” Наталю Седлецьку.

Про це журналістка розповіла на своїй сторінці у Facebook.

Наталя Седлецька. Фото: Facebook

В прокуратурі від Седлецької вимагали розповісти про інформацію, яку вона отримала off the record під час спілкування з представниками Національного антикорупційного бюро.

“Довелося почати розмову зі слідчим із того, що взагалі означає таке поняття, як off the record – коли спілкування особи з журналістом відбувається на умовах нерозголошення джерела інформації та будь-яких фактичних даних про її отримання”, – зазначила журналістка.

Фото: Facebook

Вона також зауважила, що обов’язок не розкривати свої джерела прописаний в Кримінальному процесуальному кодексі України. Так стаття 65 проголошує: “Не можуть бути допитані як свідки: журналісти – про відомості, які містять конфіденційну інформацію професійного характеру, надану за умови нерозголошення авторства або джерела інформації”.

“Я і мої колеги безліч разів були на зустрічах “не під запис”. Але це ніколи не стане ані предметом публічного обговорення, ані тим більше – запротокольованими свідченнями. Я можу і буду давати свідчення про мої опубліковані матеріали, щоб допомагати офіційному слідству. Але про те, з ким і коли я мала спілкування у форматі оф зе рекорд, – ні”, – підкреслила Седлецька.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: