Гомофобні мотиви допомогли вбивці отримати мінімальне покарання

Дата: 20 Листопада 2015
A+ A- Підписатися

Харківський районний суд призначив мінімальне покарання для вбивці гея – 8 років.

До мінімального за вбивство покарання засудили неповнолітнього студента-гомофоба, передає Українська Гельсінська спілка з прав людини.

Він познайомився з жертвою в інтернеті та домовився про зустріч в нього вдома. Злочинець наніс двадцять ударів ножем та викрав з квартири хлопця мобільний телефон.

Вбивця ретельно планував та готувався до вбивства, що зазвичай враховується судом як обтяжувальна обставина.

Однак Харківський суд пом’якшив покарання через «відношення вбивці до вчиненого злочину, його ініціативи та мети для знайомства з потерпілим та кількості тілесних ушкоджень».

За словами Михайла Тарахкала, директора Центру стратегічних справ: «Подібні мотиви для такого м’якого рішення просто шокують. Фактично суддя вказав, що якщо ти вбиваєш людину за ознакою ненависті до ЛГБТ спільноти, то можеш розраховувати на досить м’яке покарання. А якщо ти вбиваєш людину з якихось інших мотивів, то покарання може бути більш суворим. Виникає логічне запитання: у нас гомофоби працюють і в судовій системі?» 

Варто зазначити, що Європейський суд з прав людини чітко вказує, що у разі наявності підозри про мотив ненависті у злочині, правоохоронці повинні провести додаткове розслідування. Це надзвичайно важливо для боротьби з проявами ненависті до різноманітних груп у суспільстві.

Найближчим часом адвокат потерпілих Роман Ліхачов планує подати апеляційну скаргу.

Нагадаємо, раніше експерти розповіли, чому правоохоронці не хочуть розслідувати злочини з гомофобних мотивів. 

Кримінальну справу розглядала колегія суддів за участю Олени Сороки, голови суду Інни Шелест та Віктора Єжова. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter